Teatrikuu

Märts on teatrikuu ja seetõttu toimusid meie lasteaias traditsioonilised teatrikuu etendused. Kõik rühmad valmistusid hoolega etteasteteks. Valiti välja sobiv pala, kohandati tekst ja asuti lavastama. Ühtäkki said õpetajatest lavastajad ja lastest näitlejad.

Kuu jooksul esineti kordamööda  kogu lasteaiaperele.

Teatrikuu avaetenduse “Hunt ja sinililled” tegid Mängukrõllid. Etendus oli meeldejääv ning kaasahaarav. Väikesed näitlejad nautisid lava, olid rollides tõetruud ja ilmekad.

Seejärel oli Lepatriinude kord. Etendus “Viis kooki” oli lihtne ja lööv. Laval toimetas hulgaliselt käpiknukke.

Nädala lõpus oli esinemiskord kõige suuremate käes. Põngerjad esitasid õpetliku sisuga etenduse “Varblase pesa” . Näitlejad olid julged ja säravad.

Koolivaheajal etendusi ei toimunud. Kuid Põngerjad said oma etenduse taasesitada lasteaeda külastanud Tartu maakonna lasteaiaõpetajatele. Külaliste tagasiside oli positiivne ja tunnustav.

Koolivaheaja järgselt  asuti taas lasteaiapere teatrietenduste esitamise-vaatamise juurde. Saali koguneti esmaspäeva pärastlõunal, mil Päikesekiired etendasid “Punamütsikese unenägu”. Unenäos said kokku erinevate muinasjuttude tegelased. Lavakujundus oli kaunis ja näitlejad oma kostüümides pilkupüüdvad.

Kõige pisemate rühmas võtsid õpetajad Lydia, Merike, Liia ja õpetaja abi Triin näitleja rolli enda kanda. Rõõmupallide ja Mesimummide lapsed olid sedakorda publikuks. Vaatajana tutvuti teatrimaailmaga ning õpiti teatris olemise kunsti. Järgmistel aastatel saab ka ise näitlemist proovida. Õpetajate esitatud käpiknukuetendus “Kass, kukk ja rebane” oli kaasahaaravalt esitatud.

Teatrikuu lõpuetenduse esitasid Tõrukesed. “Piibelehe-neitsi” tõi vaatajatele kevade südamesse. Rohutirtsude esitatud muusika saatel hüppasid konnad ning tantsis lillerahvas ja kirev putukapere.

Rahvusvahelisel teatripäeval (27.02) osalesid Mängukrõllid ja Põngerjad esmakordselt Elva Sinilinnu Kultuurikeskuses igaaastaselt korraldataval Mitteteatrite Festivalil.

Etteasted sujusid edukalt, kõik lapsed olid väga tublid ja julged. Lapsi tunnustati hea näitlejameisterlikkuse eest. Kiidusõnu pälvisid kostüümid ning Mängukrõllide rühma etenduse kava. Zürii tunnustuse särava esinemise eest pälvisid Mängukrõllide rühmast Oliver, Ken-Kevin ja Kristofer ning Põngerjate rühmast Miriam-Gerlin, Stefan-Thomas ja Kaspar.

Suured tänud Tatjanale, Kerstile, Annikale, Vaikele ja Nataljale, kes soovisid meie lasteaia esindusega festivalil osaleda, oskuslikult lapsi juhendasid ning esinema julgustasid!

Täname õnnestunud teatrikuu eest kõiki väikeseid ja suuri näitlejad, õpetajaid-lavastajaid, õpetaja abisid! Samuti lapsevanemaid, kes kostüümide valmimisele kaasa aitasid!

Teatrikuu Nõo lasteaias lõppes magusalt. Minneloo, kes soovib saada jutuvestjaks ja peab seepärast iga päev ühe uue loo ära õppima, külastas kõiki teatrikuu etendusi. Viimasel kohtumisel kostitas ta tänutäheks koos Piibelehe-neitsi ja kuningaga teatrihuvilisi jutuvestjast vanaema saadetud kommidega.

Uute kohtumisteni teatrilaval!

Galerii – Teatrikuu Nõo lasteaias 

Kristi Voore
Nõo lasteaed Krõll õppealajuhataja