Rahvusvaheline veebiseminar Nõo lasteaias

Erasmus+ rahvusvahelise projekti “I`m Really Proud of My Country” raames teevad 2018-2020 koostööd lasteaiad kuuest riigist, sealhulgas Nõo lasteaed Krõll. Projekti käigus osalesid Nõo lasteaia töötajad kohtumistel väljaspool Eestit, külastades lasteaedu Leedus, Türgis, Rumeenias, Kreekas ja Hispaanias. Projekti lõpetav kohtumine pidi toimuma Eestis, Nõo lasteaias Krõll juba aprillis, kuid kriisi tõttu tuli külalistel tühistada majutuse broneeringud ja lennupiletid ning jääda  rahvusvahelisel kohtumisel osalemiseks ootama olukorra paranemist. Kuna covid19 kriis pole vaibumise märke näitamas, otsustas projekti rahvusvaheline meeskond, et kohtumine Nõo lasteaias toimub virtuaalselt 10-12 novembril 2020.

Nii asusid Nõo lasteaia töötajad ja lapsed valmistuma rahvusvahelise virtuaalse veebiseminari läbiviimiseks. Salvestati etteaste külaliste tervituseks, lasteaeda tutvustav  virtuaaltuur, etendus “Emajõe sünd”, erinevad  keele ja kõne-, kunsti-, robootika-  ja  toiduvalmistamise tegevused, korraldati õuesõppepäeva salvestus, valmistati ettekanne Nõo piirkonna tutvustamiseks, samuti Rohelise kooli programmi tegevuste kajastamiseks, valmistuti virtuaalse töötoa läbiviimiseks, valiti materjalid, mille kaudu  tutvustada Tartut ja Eestit. 

See oli Nõo lasteaia jaoks ainulaadne kogemus, viia läbi kolme päeva jooksul rahvusvaheline virtuaalne projektikohtumine, milles osalesid lasteaedade töötajad  Leedust, Türgist, Rumeeniast, Kreekast ja Hispaaniast. Kohtumiseks valmistumine oli mahukas, detailne  ja koostöine. Tänan kõiki Nõo lasteaia töötajaid, kes panustasid ettevõtmise õnnestumisesse materjalide ettevalmistamise, ettekande esitlemise, töötoa läbiviimise või muu tegevuse kaudu! 

Projekt “I`m Really Proud Of My Country” lõpeb 2020 – on jäänud veel mõned koostöised tegevused ja projekti aruandluse koostamine. Projekt on paari aasta kestel loonud Nõo lasteaia töötajatele  võimalusi lastega koos uute asjade õppimiseks, enesetäiendamiseks ja  kohati kirjeldamatute, eriliste  kogemuste kogemiseks. Oleme tänulikud, et meie lasteaed sai esindada Eestit projektis, mis viis meid kokku sõpradega teiste riikide lasteaedadest. Igal lasteaed selles projektis oli omanäoline, võimaldades teineteiselt õppimist. Projekti käigus viidi lastega läbi  palju põnevaid tegevusi, mis suunas märkama ja hoidma oma kodumaad. Kõikide riikide  tegevusi kajastab ühistööna loodud projekti veebileht eTwinning keskkonnas, ülevaadet Nõo lasteaia tegemistest projektis saab lugeda lasteaia kodulehelt. Kogu projekti “I`m Really Proud Of My Country”  läbiviimist rahastab SA Archimedes  Euroopa Liidu programmi “Erasmus+” vahenditest.  

 

Kristi Voore

Nõo lasteaia töötajad on perioodil 2014-2020 Erasmus+ ja NordPlus Junior projektides osalemise kaudu teinud koostööd paljude riikide lasteaedadega: Itaalia, Bulgaaria, Horvaatia, Island, Läti, Soome, Portugal, Leedu, Türgi, Rumeenia, Kreeka, Hispaania. Kõik need kogemused on rikastanud ja avardanud tegevusi lastega Nõo lasteaias Krõll.