Märkimisväärsed novembrikuu tegevused Kallikrõlli rühmas.

Nagu juba koolieelikutel välja kujunenud, on lisaks planeeritud tegevustele väga palju muud huvitavat tegutsemist.

  1. novembril käisime Ahhaa teaduskeskuses õpitoas ,,Meeled selgeks“.

Sama nädala neljapäeval,  7. novembril toimus Tartumaa lasteaedade spordipäev Tartu Ülikooli spordihoones. Lapsi tervitas Jääaja keskuse maskott  – mammut. Lapsed said kaela lipiku, kuhu tuli märkida iga läbitud ala parim  tulemus. Peeti pidulik avakõne ja lapsed alustasidki sportimisega. Läbida tuli paigalt kaugushüpe, täpsusvise terakotikesega, 150 meetri jooks ning osavusteatejooks. Kõik said õppida olümpiakoondislase juhendamisel, teivashüpet. Viimaseks ja vabatahtlikkuse korral jäi Duo Sport osavuse pesa. Kõik lapsed võistlesid iseenda parema tulemuse nimel. Autasustamisel sai iga laps banaani ja ühise tordi, millega maiustasime lõuna ajal. Vahvat spordipäeva jääb meenutama ühispilt, mille jäädvustas profifotogaaf Photo Pointist.

  1. novembril oli meie rühma poistel Sairosel, Rometil ja Sanderil austav ülesanne hoida lippe lasteaia sünnipäeva lipuheiskamise tseremoonial.
  2. novembril käisid meil külas kaks samojeedikoera 7 – kuune Icy ja 3 – aastane Chase. Need on nii öelda igapäevased hüüdnimed, sest pärisnimed olid nii pikad ja keerulised, et need ei jäänudki meelde. Icy nimi on Saksamaal koerakasvataja pandud ja Chase nimi jätkab oma vanavanaisa poolt päritud liini. Koju jäi veel kõige vanem koer Daki. Koerakasvataja Margit rääkis, et need koerad käivad , lisaks igapäevastele tegemistele ka näitustel. Selleks on vaja palju treenida kuulekust ja erinevaid käsklusi. Lisaks on neid vaja pesta ja järjepidevalt kammida. Samuti teevad nad palju vallatust, 7 – kuune Icy on ära söönud juba 3 paari perenaise susse. Kui lapsed alguses vaatasidki natuke kõhklevalt, siis varsti jalutasid nad rihmapidi koertega lasteaia hoovis ringi. Oli väga tore hommikupoolik.
  3. novembril toimus raamatukogus kohtumine kirjanik Anti Saarega. Eelnevalt küsisime laste käest, kes nende arvates on kirjanik. Välja koorus väga huvitavaid ja toredaid mõtteid. Mõned nendest alljärgnevalt: kirjanik on see, kes viib kirjad posti; see, kes kirjutab neid laste raamatuid ja suurte; teeb tööd, kirjutab asju; prindib raamatule lehti; äkki teeb kirju jne. Loomulikult teadsid enamik lastest, mida kirjanik tegelikule teeb.

Kuna kirjanik oli tundmatu, siis laenutasime raamatutogust  eelnevalt raamatuid, et oleks kohtumiseks natuke ettevalmistatud. Raamatute lugemisel selgus, et kirjutatud lood on mõeldud koolieelikutele ja õpetliku sisuga.Kohtumisel,  rääkis kirjanik lastele, kuidas üks raamat valmis saab. Kokku on Anti Saar kirjutanud 10 raamatut ja uus kohe valmiv on hiiglama pikk luuletus pannkookide tegemisest.

  1. novembril käisime tutvumas kohaliku autoremonditöökojaga, kus lastele räägiti, miks tuleb erinevatel hooaegadel autol rehve vahetada, näidati, mille poolest erinevad suve – talverehvid omavahel ning lapsed saidki vaadata, kuidas see toimus.
  2. novembril tuli Rometi ema, oma tööd tutvustama. Kuna lasteaias käis terve suve läbi hoogne remont, siis oli Rometi  ema tööga tutvumine täiesti päevakohane, nimelt otsustas ta koos lastega ära puhastada meie rühma pehme mööbli ja vaiba. Rometi ema saabus koos puhastusvahendite korvi ja kahemootorilise tolmuimejaga.  Kõigepealt said lapsed vaibale ise plekke juurde tekitada, et pärast saaks näha , kuidas need puhtaks lähevad.  Edasi algas mitmetahuline puhastusprotsess. Esmalt tuli plekkidele pritsida üldpuhastusvahendit, siis  järgnes harjaga pesuaine sissehõõrumine ning lõpuks loputus ja kuivaks imemine, mis toimus tolmuimejaga. Kõik oli väga huvitav ja lapsed toimetasid usinalt. Olgu mainitud, et kõik vahendid olid allergivabad tooted.
  3. leivaküpsetamine lasteaias. Mesimummide rühma õpetaja abi Virge oli juba valmis teinud juuretise, mida oli eelnevalt soojendatud 4 päeva, seejärel lapsed sõtkusid tainast, vormisid endale isikliku leivapätsikese, puistasid seemneid peale ja ahju kõpsema. Valminud pätsike lõhnas hästi ja maitses veel paremini.

Nagu kirjapandust näha oli meil väga tegus kuu.

 

 

Kallikrõlli rühma meeskond