Oktoobrikuul Mesimummides

  1. oktoobril oli helkuripäev. Mesimummide lapsed riputasid oma helkurid kuuse okstele. Selle teoga andsid nad võimaluse end nähtavaks teha sellele, kellel veel helkurit ei ole.  Hea õpetaja kuu üleskutse raames  tuli meie rühma Even Andre ema tutvustama lastele oma tööd   ja ametit. Kõik olid väga üllatunud, nähes sisse astuvat politseiriietes noorsoopolitseinik Maarikat ja abipolitseinik Kaimot. Nad kirjeldasid oma tööd ja kohustusi ning rõhutasid , et politsei ei karista, vaid aitab inimesi. Samuti saime näha, katsuda ja isegi proovida mitmesuguseid politseitöös vajaminevaid vahendeid – kuulivesti, käeraudu, metallist ninaga saapaid, teleskoopnuia, alkomeetrit, huulikuid, taskulampi, märkmikku, kummikindaid. Huvitav oli näha seda riietust ja taskuid, kuhu kõik need vajaminevad asjad ära mahtusid . Kui lapsed said kõikidele põnevatele küsimustele vastused, ilmus äkitselt rühmaruumi lõvi Leo, kes vallatles ja  jagas kõigile mitmesuguseid väikseid kingitusi.
  1. oktoobril kuulasid 6- aastased lapsed Nõo Põhikooli 5b klassi laste poolt raamatu ettelugemist. Loeti Peetri ja Petra lugu. See on koostööprojekt Nõo Põhikooli 5b klassi laste ja lasteaia koolieelikute vahel. Ettelugemine toimub kord kuus. Lastele meeldis tegevus väga. Ootame järgmist korda.
  2. oktoobril osalesid Mesimummide 6- aastased lapsed õppeprogrammis „Tulest targem.“ Elva Päästekomando päästjad rääkisid oma tööst, näitasid lastele tööriietust ja vahendeid, mida kasutatakse päästetöödel. Lapsed said teada kuidas käituda tulekahju korral ja mis on ohtlikud tegevused ning kuidas neid vältida. Eriti pakkus huvi päästeauto. Autojuht oli valmis kõike näitama ning uudistamist ja põnevust oli palju.
  3. oktoobril kutsuti Tartumaa tervistedendavate lasteaedade koolieelikuid Luunjasse õuesõppepäevale- „Õpin õues, tervis põues.“Mesimummide rühma 7 last osalesid seal koos Kallikrõllidega. Jõesadamas tervitasid kõiki kohaletulnuid Lotte, Bruno, Nublu ja Jänes. Iga rühm sai asukoha kaardi, mille alusel liiguti pesast- pesasse. 12 tegevuspesa ülesehitus oli õpetlik, mänguline, lapsesõbralikult põnev. Koostööpartnerid õuesõppepäeva läbiviimisel olid Päästeamet, Häirekeskus, Vanglateenistus, Politseiamet, Maanteeamet, Keskkonnaamet, Punane rist, Suukool, Jõepääste. Lisaks huvitavatele teadmistele saime seigelda lasteaia Midrimaa seiklusrajal, lasta laotud tähtedega teha ühispilti kollases aknas, turgutada tee ja ampsuga Kapteni keldris ning võtta vastu kingitud meeneid. Oli üks seiklus- ja muljeterohke sügiseselt vesine päev.

 

Mesimummide meeskond: Lydia, Liia, Virge