Kallikrõlli rühma tegusad tegemised oktoobrikuus.

Oktoober oli Kallikrõll rühmas toimekas ja huvitav ning ei saanud arugi, kuidas nädalad möödusid.

Kui 4. oktoobril tähistasid õpetajad saalis õpetajatepäeva lõõgastumishetkega, mille viis läbi meie rühma Sairose ema, Annika, siis lastega tulid tegelema gümnaasiumiõpilased. Meie rühma tulid Sandra õed – Diana ja Diandra, kes on kaksikud ja täitsa ühte nägu.

Üleeestiline leivanädal toimus 7. – 13. oktoobril. Sellel nädalal  rääkisime, milliseid tegevusi ja ameteid on vaja selleks, et leib jõuaks poodidesse ning sealt meile koju. Lapsed rääkisid,   millised leivad on nende ja pere lemmikud. Nimetatud sai puuviljaleib, must leib, seemneleib, tavaline leib.

Neljapäeval tegime maitsevõid. Lapsed  raputasid purgis kordamööda koort, kuni see kokku hakkas ja võiks muutus. Seejärel lõikasid murulaugu kääridega peeneks ja segasid võisse. Lõpuks määrisid lapsed maitsevõi leivale ja saidki lapsed maitsvat leiba süüa.

Nädal lõppes reedese võileivatordi tegemisega. Ettevalmistustes oli päris palju hakkimist ja segamist. Vahekihtide segu sai valmis ning tordi kokkupanek võis alata.  Valmisid tõeliselt kaunid tordid.

Sellel ajal kui tort tahenes, rääkis Elli, kuidas nad emaga koos lasteaeda toomiseks, leiba küpsetasid. Üks, toodud leibadest oli puuviljaleib ja teine tavaline leib. Leibadel olid peal täpid. Elli jutust saime teada, et need on pere täpid. Kuna nende peres on viis liiget, siis leival oli peal viis täppi. Lisaks lahendasime leivateemalise ristsõna. See oli meie lastel esimene aga hakkama said kõik. Jõudiski kätte aeg omavalmistatud torti süüa. Tort maitses hea ning ülejäägi viisid lapsed koju kaasa.

  1. oktoobril osalesime õppeprogrammis ,,Tulest targem.“ Lapsed said teadmisi, kuidas käituda õnnetuse korral, miks on vajalik suitsuandur, kuidas tekivad tuleohtlikud olukorrad ja kuidas neist hoiduda. Tuletati meelde suitsuanduri kasutamise vajalikkust, mida teha, kui märkad tuld, kuidas endale abi kutsuda.  Saime teda, et suitsuanduri töö korrasolekut tuleks kontrollida kord nädalas. Demonstreeriti tuletõrjuja kaitsevarustust, mis tuleb selga panna kui päästma minnakse. Õues tutvustati päästeautot ja selles olevat varustust.
  2. oktoobril osalesime Tartumaa lasteaedade õuesõppepäeval ,,Õpin õues, tervis põues.“ Lapsi tervitasid Lotte, politseikoer Nublu ja nende sõbrad. Läbida tuli 12 punkti – häirekeskus, jõepääste, hambatervis, Punane Rist, vanglateenistus, maanteeamet, päästeameti virtuaalkeskus, politseiamet, päästeamet ja keskkonnaamet. Lapsed said meelde tuletada juba varasemast olemasolevaid teadmisi ja õppisid juurde palju uut ning vajalikku. Kui õppepunktid olid läbitud, said lapsed Luunja lasteaia seiklusrajal oma osavust proovida ning enne kojusõitu pirukaga keha kinnitada. Tegusast päevast jäädvustati pilt koos päeva tegelastega.

 

 

 

 

Kallikrõlli rühma meeskond.