Toit

ÜLEMAJALINE LEIVANÄDAL

Leivanädalal toimusid meie lasteaia igas rühmas põnevad tegevused ja õpitoad: röstiti leiba ja degusteeriti leiba; külastati leivatööstust ja nädal lõppes leivamäärde st maitsevõi valmistamisega, kus iga laps sai aktiivselt osaleda maitsevõi valmistamise protsessis. No see või ja leib maitsesid küll imehästi:))

 

Kallikrõllide rühm lõpetas leivanädala võileivatordi valmistamisega

 

Põngerjate  tervislikud smuutid

Põngerjad valmistasid tervislikke smuutisid. Lastele smuutid maitsevad ja eriti tore on koos lastega maitsvaid jooke valmistada. Valmistasime 3 erinevat smuutit. Kõige rohkem maitses lastele spinati smuuti: banaani ja apelsiniga. Õhtul lasteaiast koju minnes, tegid lapsed koos vanematega ka kodus tervislikke smuutisid.


 

Põngerjad tegid ise maitsevõid

Rühmas moodustati kolm laudkonda. Vahukoor sai jagatud purkidesse ja antud ladkondadele. Lapsed loksutasid purgis vahukoort ja  andsid purgi ringis edasi. Laudkondade vahel tekkis väike võistlus moment, kes saab ennem või valmis. Valmistehtud võid maitsestasime murulauguga. Lapsed tegid endale võileibu kurgiga, röstisid saia ja leiba. Omatehtud toit maitses hästi!


Meie lasteaia koolieelikud küpsetasid ise leibaTõrukesed valmistasid kama

 

   

 Jõuluhõngulised piparkoogid

Põngerjad küpsetasid piparkooke. Iga laps oli kaasa võtnud kodust oma piparkoogivormi, oli palju erinevaid huvitavaid kujundeid. Lapsed said ise rullida tainast, vormida kujundeid. Kui piparkoogid valmis küpsesid, hakati kaunistama. Piparkoogid nägid välja isuäratavad ja muidugi maitsesid hästi.

 

Särakrõllide ÕUNAKOOGI TEISIPÄEV

Emili ema toodud õunad leidsid maitsva koha…ise lõikusime, ise segasime taigna, ise panime supsti ahju ja muidugi ise ka sõime.

SÄRAKRÕLLID KÜPSETASID SAIA

Veere kakku, veere kakku, veere kakku…sups ahju. Kakuke on maiuspala, lapsele on seda väga vaja…
Eile käisime poes jahu, suhkrut ja pärleid(loe pärmi) ostmas.
Täna panime kuivained leivaküpsetajasse ja saime vaadata, kuidas masin taignaga toimetab. Kui õuest tuppa tulime oli tuba magusat saialõhna täis. Meie kakuke oli valmis saanud…suur kollane nagu taevas kuu…Ja sai oli maailma krõbedama ja parema maitsega. AitähTõnise isale, kes meile oma tuliuut leivaküpetajat laenas.

 

Tõrukesed valmistasid võileibu

 

PÕNGERJATE RÜHMA SÕBRAPÄEVA KÜPSISETORT

Tordi valmistamine oli vahva ja maitsev. Kõik lapsed tegutsesid aktiivselt. Tort koos mahlaga maitses hästi.