Kliimamuutused

MAAILMAKORISTUSPÄEV

Juba teist aastat annavad meie lasteaia  lapsed oma panuse maailma paremaks ja puhtamaks muutmisel. Ja nii ka käesoleval aastal – vanemate rühmade lapsed käisid koristusmatkal Nõo alevis. Nooremate rühmade lapsed koristasid meie lasteaia remonditöödest maha pudenenud  tillukesi ehitusjäätmeid – penoplasti tükikesi, sest need ei sobi loodusesse ja on linnukestele ohtlikud.

Särakrõllide rühmas on nüüd tillukesed lapsed, kelle sõrmed veel tillukesed ja kükitaminegi raske,  siis vaatamata sellele korjasime täiesti arvestatava koguse imepeenikest valget puru, mis loodusele sugugi head ei tee.

MEIE KOMPOSTIME

Meie lasteaiamaja hoovi kolis juba möödunud aastal elama Komposti Gustav, kes toitub värvilistest sügislehtedest, banaanikoortest ja õunasüdamikest. Meie ülesanne on osa võtta Kompostiljoni kampaaniast st Gustavit tervislikult toita ja oodata/vaadata ja uurida ning siis avastada, et Gustav on meile väärtuslikku mulda tootnud. Oleme saanud ka vastava märgise, mis ripub meie lasteaia fuajees.

 

Põngerjate taaraatomaadi külastus

Põngerjad käisid rühma kogunenud taarat viimas. Iga laps sai panna pudeli taaraautomaati. Lastele see meeldis, mõne lapse jaoks oli see esmakordne kogemus külastada taaraautomaati. Saadud tšeki eest oli vahva midagi meeldivat poest valida.

 

Ka Särakrõllid käisid taarapunktis

Ka meie rühma oli kogunenud päris mitu tühja plastpudelit ja ühel päeval otsustas õpetaja Anita minna lastega taarapunkti. Oi, see oli põnev…kuna lapsed alles 3-4 aastased, siis oli nende jaoks see esmakordne kogemus. Hiljem vahetati ka tšekk rahaks ja rühmas sai avatud päris Särakrõllide hoiupurk….meil on ju tervelt 0,70 senti päris oma raha. Ka edaspidi hakkame plastpudelitest saadud raha koguma, et kunagi hiljem endale midagi ilusat lubada…

Üleeuroopaline jäätmetekke vähendamise nädal

Antud nädal on kuulutatud meie lasteaias Käbinädalaks st, et me kasutame võimalikult palju oma tegevustes õppevahendina käbisid – vaatleme, uurime, loendame, võrdleme,  kaunistame ja meisterdame….Ka Särakrõllide rühmas on sel nädalal superstaariks KÄBI!Esmaspäeval kaunistasime plastiliinikuulikestega käbikuuski.

Kallikrõllide meisterdused käbidest…

Tõrukeste tegemised käbinädalal…

Lasteaia fuajees on üleval igati uhke näitus…ikka käbidest!

 

PIIMANÄDAL MEIE MAJAS

Piimanädala raames valmisid piimatoodete pakkidest rühmades koos õpetajatega  ja kodudes vanemate kaasabil uhked tööd…