Lasteaia õu

Lasteaia AASTA PUU

Eestil on olemas aasta loom, lind, puu, lill…ja seega otsustasime ka meie, et valime oma lasteaia õuealalt AASTA  PUU.  Iga Nõo lasteaia laps ja töötaja sai hääletada oma lemmiku poolt. Laureaatideks olid mitmed meie õuealal kasvavad väärikad puud, kuid konkurentsitult võitis selle auväärse tiitli lasteaia õuealal 35 aastat kasvanud TAMM.  Aunimetuse andmise tseremoonial osales kogu lasteaiapere – kuulati juttu, lauldi, loeti loitsu ja tehti tammele pai.

Kaunistasime taas oma õueala

Peale suuri remonditöid oli meil taas võimalus kaunistada oma õueala kanarbikkudega. Kõigepealt käisime Kaarliga Lilletares, kus Kaarel sai valida just sellised kanarbikud, mis talle meeldisid. Istutustöödes osale kogu rühm. Kuna oleme alles 3-4 aastased, siis kõik said tegutseda vastavalt võimetele ja eale. Kindel on see, et huvi oli ülisuur – andke ainult kätte ja nad istutaks terve maailma kanarbikke täis. Aga ilus ja nunnu sai küll. Meie oleme rõõmsad.

LINNUKESTE SUVEMAJA

Kuna vareseparvede rünnaku tõttu polnud meie õuealal võimalik käesoleval aastal väiksemaid ja tagasihoidlikumaid linnukesi toita, siis kompensatsiooniks riputasime kevadel üles lapsevanema poolt meisterdatud nn linnukeste suvekodu – lapsed saavad uurida ja näha missugune üks lindude toidumaja välja näeb ja mine tea, ehk leiab mõni linnuke ka omale vahva suvekodu, kus lasteaialaste  toimetamisi jälgida:)