Koolieelikute sügismatk

Kolmapäeval ,11.septembril ,kutsus juba tuttav lasteaia koostööpartner VVV SIHTASUTUS koolieelikud sügismatkale. Kohal oli palju lapsi Tartumaa erinevatest lasteaedadest.

Meie alustasime retke tarkuserajalt.

Esimeses punktis kohtusime Nuuskmõmmikuga, kes mängis ukuleelet ja rääkis lastele, kuidas levib helikiirus. Edasi liiguti juba samme loendades, võttes abiks peopessa surutud sõrmed.

Teises punktis kohtusid lapsed metsaarmastajaga, kes rääkis metsas kasvavatest erinevatest taimedest. Lapsed võrdlesid koore ja käbi järgi kuuske ja mändi ning tutvusid erinevate samblikutega. Leidsime isegi mustika- ja pohlavarsi.

Edasi kõndides jõudsime nõiamaja juurde, kus saime suure üllatuse osalisaks. Seal ootas meid väike nõid koos oma tädiga. Kuna sügishooaeg on juba alanud ja esimesed nohud, köhad käes, siis oli hea mõte otsida ümberkaudu ravimtaimi. Väike nõid keetis meile aromaatset teed, milles olid nõiamaja lähedalt leitud raudrohi, vaarikavarred ja pärnaõied. Peale tervisejoogi maitsemist arvas nii mõnigi, et edaspidi teda enam haigused ei kimbuta. Edasiminekuks anti lastele mõtlemiseks kaasa küsimus -“ Miks ei ole eeslil raha vaja?“

Kõndisime edasi ja lapsed muudkui mõtlesid ja mõtlesid. Jõudsime suure ronimisväljaku juurde, kus oli ees palju teiste lasteaedade lapsi ja ka eeslipoiss. Lapsed said erinevatel atraktsioonidel proovida tasakaalu hoidmist ja osavust. Saime ka väikese nõia küsimusele vastuse, et eeslil ei ole rahakotti, sellepärast pole talle raha vajagi.

Kell muudkui tiksus ja aeg hakkas jõudma sinnamaale, et lasteaias oli juba ootamas lõunasöök. Kaks viimast punkti -käbivana ja metsahaldjad läbisime kiirkäigul.

Lõpppunktis ootas meid maskott Vapu, kes jagas lastele kommi ja kõrremahla ning andis ka tänukaardi.

Varasügisesest metsast võtsime kaasa tarkuse – käi metsas ringi avatud silmadega, kuula hoolega looduse hääli ja räägi vähem!


Kallikrõllide ja Mesimummide rühma õpetajad.