Uhti , uhti uhkesti lõpetas Krõllipere oma õppeaasta…

Kevad on käes täiel rinnal. Lasteaias on aeg kokkuvõtete jaoks. 16. mail kutsusime oma maja lapsevanemad ja kõik head tuttavad  õppeaastat lõpetavale kevadpeole, mis sellel kevadel kandis nime „Uhti, uhti uhkesti läheb Krõllipere laulupeole“

Ettevalmistused kevadpeoks said alguse juba aasta alguses, siis kui paks lumevaip kattis veel maad.Moodustatud sai kaks meeskonda, üks meeskond võttis vastutuse peo sisu poole eest ja teine meeskond seisis hea selle eest, et peoplats oleks kenasti kaunistatud.  Mõtteid oli nii- ja naasuguseid, peo temaatika valikul sai määravaks , et tänavu möödub 150 aastat esimesest laulupeost, seega mõtlesime ka meie, et Krõllipere peaks lähtuma kevadpeo teema valikul  kogu Eestimaa jaoks tähtsast sündmusest. Otsustasime laulda kõik koos laule, mis on kõlanud eelnevatel laulupidudel.

Meie ühine laulupidu algas rongkäiguga  lasteaia juurest. Lasteaia direktor Kristi sammus kõige ees ja kandis tõrvikut meie laulupeo tulega, millest sai süüdatud laulupeo tuli tuleasemel peoplatsil.

Laulusõnad said selgeks tänu muusikaõpetaja Annikale ja rühmaõpetajatele, kes lastega koos vabadel momentidel laulsid. Lapsevanematele saatsime sõnad meilidele, et ka nemad saaksid koos meiega laulda ja peost rõõmu tunda. Esitusele tulid  „Hiir hüppas, kass kargas“, „Uhti, uhti uhkesti“, „Kevadel“, „Süda tuksub“, „Pajupillilugu“, „Lõoke“ ja mitmed teised tuntud lood.

Nii nagu päris laulupeolgi, dirigeeris igat lugu erinev dirigent meie oma õpetajate seast.

Õpetajate naiskoori esituses tuli ettekandele „Kevadpidu“, mida dirigeeris Mängukrõllide rühma laps Tormi.

Nagu laulusõnadki ütlevad säras meie peoõhtul taevas päike ja lapsed laulsid nagu väikesed lõokesed…

Aitäh meeskondadele peo ettevalmistamise eest, aitäh helimehele, kes meie laulud aitas kõlama panna. Aitäh lapsevanematele ja külalistele tulemise ja kaasa laulmise eest.

Südamest tulev suur tänu kõigile, kes panustasid ja seisid hea selle eest, et pidu korda läheks.

Natukene veel ja käes ongi suur suvi. Krõllipere soovib kõigile päikeselist ja laulurikast suve.

 

Nõo Krõlli nimel

Liis Randmer

Pildid Natalja Viilu