Tõrukeste märtsikuine üritus

Emakeelepäev Nõo lasteaias

Tõrukese rühma meeskonna korraldada oli sellel aastal märtsikuu üritus. Otsustasime tähistada koos lastega emakeelepäeva. Käesolev aasta on kuulutatud keeleaastaks, sest eesti keel on olnud meie riigikeeleks  100 aastat. Armastust oma keele ja kultuuri vastu süstime lastesse juba varases eas. Otsustasime keelepäeva raames tutvustada lastele rahvajutte, vanasõnu ja rahvamänge.

  1. märtsi hommikul kogunesid lasteaia saali kolm nooremate laste rühma. Õpetajad Kaidi ja Külliki rääkisid lühidalt meie emakeelest ja jutustasid koos õpetaja- abi Annelisiga eesti muinasjutu „Kass ja hiir”. Lõpetuseks õpetasid peo korraldajad mudilastele vahva samanimelise rahvamängu. Lapsed nautisid pisut teistsugust hommikut saalis.

Peale väikest pausi saabusid saali viis vanemat rühma. Märts on nagu hea laps, kellel on mitu nime. Peale tähtsa emakeelepäeva saab märtsis tähistada ka teatrikuud. Seetõttu oli rühmadele jagatud ülesanded, mille käigus neil tuli lavastada üks tuntud eesti vanasõna. Laste jaoks said kenasti lahti seletatud järgmised vanasõnad: Suur tükk ajab suu lõhki, Hirmul on suured silmad, Sõpra tuntakse hädas, Kui ei aita jõud, siis aitab nõu, Valel on lühikesed jalad. Kõik olid leidnud sobiva loo, mille käigus selgus vanasõna õpetlik iva. Esinejad olid väga tublid ja ilmekad. Suur aitäh neile!!! Lõpetuseks õpiti selgeks rõõmus ringmäng: „Aadamal oli 7 poega”.

Maiustamiseks sai kõigile rühmadele kaasa antud karbike keelekese küpsiseid.

 

 

Õpetajad Kaidi ja Külliki.