Piimanädal Krõlli moodi

Talvemõnude kõrval saavad Nõo Krõll lapsed ja töötajad nautida erinevaid ja väga huvitavaid tegevusi. Täistuuridel.

Kohe-kohe jõuab finišisse piimanädal, mis seegi kord pakkus palju huvitavat ja meelepärast.

Nädal algas mustavalgekirju lehma mänguasjade väljapanekuga tervisetoas. Tervisenaiskond sättis lehmad riiulitele ja kohe saabusid esimesed külastajad. Küsimusi ja imestust oli nii suurte kui väikeste seast. Kas tõesti need lehmad on ühest kodust; kus neid hoida; miks üldse tekib tahtmine koguda midagi sellist ja palju muid küsimusi.

Peale selle, et lehmade kogus oli päris suur, oskasid need mänguasjad ka tantsida, laulda, kukerpallitada, jonnida ja kõndida. Naeru, kilkamist, kaasatantsimist ja imestamist jätkus igasse päeva.

Rühmades toimus kokkamise ralli. Valmistati smuutisid ja jäätisekokteile, maitsestati hapukoort ja pandi kokku küpsisetort, viidi läbi piimatoodete degusteerimine.

Nädala jooksul valmis eripedagoogi juhendamisel lasteaia pikka koridori väljapanek, mis annab tervikpildi sellest, mismoodi toimub piima teekond loomast tarbijani.

Väljasõidud Andre juustufari ja Viinamärdi lambakasvatustallu pakkusid elevust ja uusi teadmisi,  lisaboonuseks juustude ja lambapiima maitsmine.

Täname kõiki, kes aitasid meie lasteaia piimanädala nii huvitavaks ja tegusaks muuta.

 

 

Tervishoiutöötaja Endla Aav