Kallikrõllid Kollase Kassi teatritunnis

Vanemuise teatritund Kollaste kassidega.

Kuidas teatrisse tulla? Kuidas teatris olla? Mis on teatris teistmoodi kui kodus? Mis on lava peal? Kas teater lõpeb lava taga ära? Neile ja veel paljudele teistele küsimustele vastuse saamiseks sõitsime 23. jaanuari hommikul teatrisse, Vanemuine Kollaste Kasside teatritundi.

Iga teater algab garderoobist, nii proovisidki lapsed ise oma riideid hoiule anda ning said teada, miks on vastu saadud numbrisilt oluline. Lastele selgitati, kuidas leida oma rida ja istekoht ning, miks on teatris vajalik klapptool, mida tavaliselt kodudes ju ei ole. Edasi tutvustati saalis käitumise etiketti. Proovisime läbi ja kuulsime, kuidas kostub saalis kommipaberi krõbin. Vaatasime lava ja lavaauku, kus tavaliselt on orkester.

Seejärel suundusime ruumidesse, kus uksel on silt AINULT PERSONALILE. Etenduse ootamise ruumis nägime televiisorit, kust näitlejad saavad jälgida laval toimuvat ja seega teavad, kuna on nende kord lavale minna. Saime teada, millest ja kuidas valmivad laval kasutatavad rekvisiidid ja dekoratsioonid. Lapsed said neid katsuda ja proovida. Tantsijate prooviruumis osalesime balletitunnis.

Teatritund möödus kiiresti ja huvitavalt ning oligi juba käes aeg tagasi lasteaeda minna.

 

Kallikrõlli rühma õpetaja Kaja.