Kallikrõllide hommik lemmikloomadega

Oktoobrikuus ,,Hea õpetaja“ kuu raames on juba traditsiooniks saanud, et lapsevanemad käivad lastega tegutsemas.

Reedel, 12. oktoobril tuli meie rühma Ellemari Säde ema Kristiina, kaasas puurid ja suur vann. Ees seisis lemmikloomadega tutvumise hommikupoolik. Kaasas olid  merisiga, puuris mängisid hamstri ema ja isa, suures vannis oli 7 kuldhamstri poega, veel oli 3 kääbusküülikut, üks neist oli Lumekuninganna, teine Tiramisu ning 2 tibu.

Kõigepealt tehti lastele selgeks loomadega käitumise reeglid. Lapsed pidid istuma ringis, tihedalt üksteise kõrval, et loomad ringi seest välja ei pääseks ja mööda tuba sibades hamstripojad endale viga ei teeks. Räägiti veel, et loomad lähevad selle juurde, kes on kõige rahulikum. Kui oled ise ärevil, on olukord looma jaoks hirmutav ning ta põgeneb. Lastele õpetati, kuidas loomi sülle võtta ja neid hoida.

Ega see rahulikuks jäämine niisama lihtne polnudki, sest paljudel polegi kodus lemmikloomi ja veel nii palju korraga. Kõik see tekitas elevust, kaasa arvatud ka meie, täiskasvanud. Korraga taheti vaadata ja katsuda kõiki lemmikuid. Lapsed harjusid loomadega ja loomad lastega. Lapsed said vaadata, kuidas loomad söövad, puuris oma mänguasjadega mängivad, said neid hoida ja nunnutada. Kiiret ei olnud kellelgi. Oli õpetlik ja toimekas hommik.

 

 

 

 

 

 

Kallikrõllide õpetajad Tiia ja Kaja

Fotod Liis