Lasteaednikud mängisid Ebavõrdset jalgpalli

Nõo lasteaiapere otsustas saabuvat õpetajate päeva tähistada natuke sportlikumalt ja pidada maha ühe korraliku  Ebavõrdse jalgpallilahingu ja  ebavõrdse sellepärast, et kohe algselt  panid korraldajad meeskonnad  kokku tööstaaži järgi – lahingusse läksid FC Krõll ja Nõmme Salme… Üks asi oli meeskondadel muidugi võrdne – reeglitest ei teadnud keegi midagi… Rõhku pandi riietusele, entusiasmile ja võidule.

Hommik algas ärevalt – sigin, sagin, ootusärevus ja konkurents andis märku igas lasteaianurgas. Kõige suurem oli muidugi laste ootusärevus, kes ei jõudnud ära imestada, et õpetajad hakkavad jalkat mängima. „Nad ei tea reeglitest ju midagi“, julges Särakrõllide Lennart arvata. Misasja???

Olime kusagilt kuulnud, et jalkas on kapten, väravavaht, keskmängijad, ründajad ja mis peamine, pall tuleb lüüa vastasmängijate väravasse.

Platsile sammusid jalgpallihümni saatel korralikult varustatud meeskonnad – Nõmme Salme tugevuseks olid ilmastikuoludele vastavad villased sokid ja  Adidase jalkakalossid ning FC Krõlli eristasid vikerkaarevärvilised tutuseelikud, mis särasid nii, et pimestasid pidevalt vastasmeeskonna silmi.

Suur oli kohtunik Lauri imestus kui ta nägi, et Nõmme Salme väravahil oli kaasas oma isiklik minimõõtmetes  jalgpallivärav, rannatool, söök, jook ja kudumisvardad, et vahepeal meeskonnale sokke juurde kududa. Värava suhtes oli kuulda vastasmeeskonna protestinooti, kuid tuletasime neile meelde, et tegemist on ikkagi Ebavõrdse jalgpallimatšiga ja vahendeid ei valita. Tänagu õnne, et me kepid koju jätsime…Korras!

Ka palli suurus ei olnud tavaline vaid ikka natuke suurem, sest ega nende staažikate õpetajate silmanägemine pole ka enam see, mis…noorematel. Koordinatsioonihäired veel lisaks…äkki ei saa pihta. Selles lahingus ei olnud midagi juhuslikku.

Esimene poolaeg kujunes tasavägiseks. Millegipärast toimus mäng koguaeg Nõmme Salme värava all…see tuli ehk  sellest, et staažikamatel liikumine raskem, kuid selle eest kaitsesime oma väravat täie rinna ja tahtejõuga.  Tegime seda nii hästi, et väravavaht Algi jõudis vahepeal kartulid ära koorida ja sukkagi kududa. Vaatamata sellele õnnestus siiski FC Krõllil lüüa Salmekatele värav. Esimene poolaeg lõppes 1:0 FC Krõlli kasuks.

Vaheajal tantsisid platsil ja lahutasid publiku meelt Särakrõllide tüdrukud.

Teine poolaeg kujunes juba pingelisemaks, sest mänguseis ei tõotanud Salmekatele head. Mängus oli tunda juba sportlikku viha ja ega end tagasi ei hoitud: Margit  FC Krõllist vigastas jalga ja Tiia kaitses palli nii, et veeres koos palliga mööda platsi. Mängu tegi raskemaks ka asjaolu, et ebatavaliselt suur pall ei tahtnud jalgevahelt läbi mahtuda ja tükkis Salmekate seelikusaba alla kinni jääma.  Ja siis, teise poolaja 3 minutil tuli ära – Vaike löödud värav tõi viigi. Jee!!! Vaike oli maas pikali ja kõik Salmed tema peal hunnikus. Kõik oli nagu päris.

Minut enne mängu lõppu suutis Nõmme Salme väravaht Algi teenida kohtunikult välja hoiatava kollase kaardi mängu venitamise eest. Mäng lõppes  viigiga. Päeva  kõige pingelisem osa oli penaltiseeriate löömine, mis oli samuti nii tasavägine, et väravat ei löönud kumbki meeskond. Jalkamatš lõppes seisuga 1:1, mis näitab, et tööstaažiga pole siin midagi pistmist ja oleme võrdsed partnerid nii palliplatsil kui ka oma igapäevases töös – staažikad olijad on veel niipalju tugevad, et ei anna alla ja noortel on visadust küll, et vanadele kandadele astuda.

Kohtunik Laur andis välja ka  diplomid parimatele:

Parimad ründajad – Vaike Nõmme Salmest  ja Andra FC Krõllist

Parimad mängijad – Algi Nõmme Salmest  ja  Helen FC Krõllist

Väsitav, kuid huumorit täis ja  häid kogemusi pakkuv ning emotsiooniderohke päev lõppes uhke autasustamisega kus võitjameeskonnad said võidukarika oma peakohale tõsta. Peale mängu said kõik osavõtjad end hellitada  meie peasponsori  Paju Pagari imemaitsva kringliga.

Suur suur aitäh meie publikule st väikestele Krõllikatele, kes olid end varustanud korraliku jalkaatribuutikaga ja fännasid nii mis kole. Selline vilekoor ja kodupubliku poolehoid aitas võidule kindlasti kaasa. Aitäh teile. Mainimist vajab ka  tubli  korraldustiim, kes kõik nõu ja jõuga abiks olid.  Eraldi täname veelkord Paju Pagarit, Emajõe Veevärki, kohtunik Lauri ja Tuule ema.

Ahjaa, kui nüüd  sellest mängust midagi õppida, siis järgmine kord enne mängu võiks ikka soojendust ka teha, sest lihased olid ikka järgmisel päeval nii valusad ja trepist üleskõndimine väga vaevaline. Päeva jäävad meenutama meeldejäävad ühisfotod.

Õpetajate päev kulmineerus reedese lasteaia juhtkonna poolt korraldatud piduliku lõunaga lasteaiasaalis – suupisted, tort ja  Alen Veziko… Jah, nii vähe ongi vaja, et tunda end olulisena. Aitäh teile Kristi, Liis ja Endla. Proovime ka teile nunnud olla.

 

 

 

 

 

 

Nõmme Salme parim ründaja Vaike