Tervis ja heaolu

Esmaabi koolieelikutele

Särakrõllide õuesõppepäev ja savitoa külastus

Lasteaednikud mängisid ebavõrdset jalgpalli

Rõõmupallide algatus – Krõllimaja helkuripuu

Tervishoiutöötaja tegevused-tärklisetegu

Sügisene spordipäev

Jalgrattapäev

Mängukrõllid õues õppimas

Spordinädala tänukiri

Õppeprogramm “Tulest targem”

 

Särakrõllid käisid Mihklilaadal

Oi kui äge päev meil jälle oli… Käisime Nõo Põhikoolis Mihklilaadal. Nagu ikka vaatlesime minnes kuldkollast sügist ja korjasime tammetõrusid ja kastanimune taskusse.

Kuna laadal oli võimalik annetada loomade varjupaigale, siis oli meil kaasas ka korralik varu koera- ja kassitoitu. Aitäh lastevanematele, kes selle aktsiooniga kaasa tulid ja ei pidanud paljuks annetuspakike lapsele kaasa anda.

Lasteaiaõpetaja töö on vahva, sest me saame ise oma tööpäeva ägedaks organiseerida. Ja mina leian, et laadal võisime küll oma laste üle uhked olla ja oma töö vilju nautida. Meie laste ostud olid rohkem kui üllatavad: Ruudi ostis purgi mett, Liselle „Õpetaja“ nimelisi küpsiseid, Kristofer oma emale käevõru, Anette oma emale kõrvarõngad, Marta ostis järjehoidja ja hurmur Mattias laristas kogu raha tüdrukutele kingituste ostmiseks…

Tulime kodu poole ja tabasin, end mõttelt, et meie laste väärtushinnangud on paigas – ei raisatud raha ainult iseendale, vaid selle ühe euro eest peeti meeles ka oma lähedasi. Selle ühe euro eest viidi täna koju maailma kalleim kingitus. Osake siis seda väärtustada!

Üllatuslik õpetajate päev Krõllis

Pärast lustirikast kolmapäevast jalgpallimatši kutsuti lasteaia õpetajad reede lõunaks saali üheskoos õpetajate päeva tähistama. Laste juurde olid kutsutud magamise ajaks Nõo gümnasistid. Kaunilt kaetud lauad, mõnus küünlavalgus ja direktori tervitussõnad tekitasid mõnusa rahuliku meeleolu. Kohv välja valatud ja suupistete liuad ringi käima lastud, tekkis lõbus jutuvada – paljuke siis ikka argipäeval omavahel suhelda jõuab. Äkki avanes uuesti uks ja, üllatus-üllatus, meie külaliseks osutus Alen Veziko elusuuruses. Meeldiv muusika ja humoorikad jutupausid tegid meeleolu veel paremaks. Mõnel hetkel mõtlikumad, teisalt jälle tempokamad laulud lasksid nii mõtted uitama kui panid jalagi tatsuma. Lõunaune aeg möödus ruttu, kuid lõi väga hea meeleolu piduliku päeva õhtuks.

Aitäh korraldajatele ja nende abilistele

Rahvusvaheline ülemuste päev

Meie lasteaia kollektiiv otsustas oma ülemusi üllatada ja saatis nad paariks tunniks lõõgastuma savikotta. Meie olime rahul ja ülemused õnnelikud. Tervis ja heaolu ülekõige!

Tartumaa TEL lasteaedade suurüritus “Õpin õues, tervis põues”

Tartumaa tervistedendavate lasteaedade suurüritus „Õpin õues – tervis põues!“ toimus sel aastal Nõo vallas

18. oktoobril toimus Nõo vallas Tartumaa tervistedendavate lasteaedade ühisüritus „Õpin õues – tervis põues!“

Lasteaia vanematele rühmadele suunatud tervise- ja turvalisuse alasest õuesõppe päevast võttis osa ligi kolmsada last, pluss saatjad. Rühmade tegevus toimus “pesades”, tegevused olid ülesehituslikult õpetlikud, mängulised ja lapsesõbralikult põnevad. Õpipesades viisid tegevusi läbi Päästeamet, Häirekeskus, Politsei, Maanteeamet, Punane Rist, Hambahaldjad, Roheline kool, Nõo noorekeskus, Nõo põhikooli õpilased, Nõo Priitahtlik Päästeselts jt. Lastega tegelesid Pipi, Nublu, Lõvi Leo, Krõll, Lotte ja Bruno. Kõik lasteaiad said osalemise kohta tunnistuse ja lapsed medali, Nõo valla helkuri ning teele kaasa õunakaraski. Ürituse toimumisele aitasid kaasa Nõo lasteaed Krõll, Tartumaa Rahvatervise Nõukogu, Soolo catering.

Täname kõiki osalejaid ja kaasaaitajaid.

Meelerahuminutid

29. oktoobril toimus meil ülemajaline meelerahu minut – täpselt kell 10. 00 võtsid kõik majas olevad inimesed aja maha ja veetsid 5 minutit iseendaga. Lastele väga meeldis ja palusid, et võiksime seda hommegi teha – aga miks ka mitte…Fotosid ei ole, sest kohustus oli kõigil aeg maha võtta…Aga siiski, siiski…

 

Kallikrõllid kodukohta avastamas

ÕUESÕPE KIIGEPARGIS Jalutuskäigu pikkus 3,5 km. Nädalateema ,,SEENED JA METSAMARJAD”

Kiigepargis võrdlesime lehti suuruse järgi ja reastasime neid. Leidsime tõeliselt palju erinevaid seeni.

 

Koolieelikud Tartu maakonna lasteaedade spordipäeval

Krõll tähistas oma sünnipäeva pannkoogipeoga lasteaia õuealal

Tervishoiutöötaja kinnistas lastega õigeid kätepesuvõtteid

Kaks nädalat järjest pöörasime erilist tähelepanu õigetele kätepesu võtetele. Lapsed olid teadlikud, miks käed peavad olema puhtad.
Tegevuse läbiviimiseks läks tarvis UV valgusega lampi ja helenduvate osakestega
desinfitseerimisgeeli.
Kokkuvõtteks võib öelda, et enamus lapsi olid harjutanud kätepesu seinal oleva juhise järgi ja UV lamp näitas, et lapsed pesevad käsi õigeid võtteid kasutades.
Rõõmuga pesti käed üle lilleõiekujulise seebihelbega.
Lisaks värviti teemakohaseid pilte ja lahendati ristsõna.

Jõulurõõm Kallikrõllide rühmas

Comments are closed.