Kliimamuutused

Särakrõllide toidukunst

Ülemaailmne koristuspäev ehk…meil on juba tehtud

Püüdsime sügise purki (ehk kunstinäitus ilma paberita)

Igal sügisel oleme teinud näitust, kus on välja pandud kompositsioone ja nunnusid aedviljapeenralt, emade-vanaemade hoidiseid ja sügismeisterdusi. Sel korral tegime teisiti. Oleme värskelt liitunud Rohelise kooli programmiga ja sealt saime idee korraldada ülemajaline kunstinäitus, mille valmimisel ei kasutata paberit. Soovisime näidata, et saab ka paberit kokku hoida ja selgitasime lastele kokkuhoiu vajalikkust keskkonna säästmiseks. Purke saavad pered korduvalt kasutada ja kui sügisevärvid purgi sees riknevad, on võimalik need viia kompostihunnikusse või biojäätmete kogumiskasti.

Lapsed tõid kohale väga eriilmelisi kunstiteoseid, kasutades sügisest värvirikkust. Koostöös lastevanematega, jagades ühist aega jalutamisele ja vaatlemisele valmisid omanäolised taiesed. Kasutatud oli nii lilli, lehti, seeni, õunu, tõrusid kui ka käsitööd looduslikust materjalist. Nii vaatas ühest purgist vastu talumaja, teises võis näha siilipoissi või linnukest, palju oli maastikke ja vaikelusid ehk natüürmorte. Fantaasiarikkus ja koos tegemine – need paistsid välja meie selle aasta sügisnäituselt.

Tänu kõigile osalejatele!

“Tuulepoisi muusikakeskus”

Särakrõllid meisterdasid rühmas olevatest käepärastest materjalidest tuulekellasid – pärlid, nööbid, kruvid, lõngajupid, jogurtitopsid, purgikaaned jne jne. Hoidsime jälle paberit kokku…Kohe kohe hakkavad need taaskasutusmaterjalidest meisterdatud muusikakeskused meie rühma akna all paitama meie silma ja kõrva…

Tegime kama

Särakrõllidel jäi hommikusöögist järgi keefiri, mida lapsed väga ei soovinud niisama juua. Kuna meie eesmärk on toidujäätmete hulka vähendada , siis tuligi mõte, et teeme sellest kama. Mõeldud tehtud – kama sisse panime natuke ka suhkurt ja nüüd maitses isetehtud kama kohe nii hästi, et järgi ei jäänud midagi. Ise tehtud, hästi tehtud!

Koolieelikud tegid uurimustöö “Kaupade päritolu”

Särakrõllide rühma lapsed käisid kohalikus  Konsumis tegemas uurimustööd kaupade päritolu kohta. Iga laps valis kaks toodet, mille kohta pidi ise pakendilt lugema või müüjalt teada saama, kus on kaup toodetud või mis maalt on pärit. Rühmas koostasime tabeli…ja üks pilt ütleb rohkem kui tuhat sõna.

Comments are closed.