Kliimamuutused

Särakrõllide toidukunst

Ülemaailmne koristuspäev ehk…meil on juba tehtud

Püüdsime sügise purki (ehk kunstinäitus ilma paberita)

Igal sügisel oleme teinud näitust, kus on välja pandud kompositsioone ja nunnusid aedviljapeenralt, emade-vanaemade hoidiseid ja sügismeisterdusi. Sel korral tegime teisiti. Oleme värskelt liitunud Rohelise kooli programmiga ja sealt saime idee korraldada ülemajaline kunstinäitus, mille valmimisel ei kasutata paberit. Soovisime näidata, et saab ka paberit kokku hoida ja selgitasime lastele kokkuhoiu vajalikkust keskkonna säästmiseks. Purke saavad pered korduvalt kasutada ja kui sügisevärvid purgi sees riknevad, on võimalik need viia kompostihunnikusse või biojäätmete kogumiskasti.

Lapsed tõid kohale väga eriilmelisi kunstiteoseid, kasutades sügisest värvirikkust. Koostöös lastevanematega, jagades ühist aega jalutamisele ja vaatlemisele valmisid omanäolised taiesed. Kasutatud oli nii lilli, lehti, seeni, õunu, tõrusid kui ka käsitööd looduslikust materjalist. Nii vaatas ühest purgist vastu talumaja, teises võis näha siilipoissi või linnukest, palju oli maastikke ja vaikelusid ehk natüürmorte. Fantaasiarikkus ja koos tegemine – need paistsid välja meie selle aasta sügisnäituselt.

Tänu kõigile osalejatele!

“Tuulepoisi muusikakeskus”

Särakrõllid meisterdasid rühmas olevatest käepärastest materjalidest tuulekellasid – pärlid, nööbid, kruvid, lõngajupid, jogurtitopsid, purgikaaned jne jne. Hoidsime jälle paberit kokku…Kohe kohe hakkavad need taaskasutusmaterjalidest meisterdatud muusikakeskused meie rühma akna all paitama meie silma ja kõrva…

Tegime kama

Särakrõllidel jäi hommikusöögist järgi keefiri, mida lapsed väga ei soovinud niisama juua. Kuna meie eesmärk on toidujäätmete hulka vähendada , siis tuligi mõte, et teeme sellest kama. Mõeldud tehtud – kama sisse panime natuke ka suhkurt ja nüüd maitses isetehtud kama kohe nii hästi, et järgi ei jäänud midagi. Ise tehtud, hästi tehtud!

Koolieelikud tegid uurimustöö “Kaupade päritolu”

Särakrõllide rühma lapsed käisid kohalikus  Konsumis tegemas uurimustööd kaupade päritolu kohta. Iga laps valis kaks toodet, mille kohta pidi ise pakendilt lugema või müüjalt teada saama, kus on kaup toodetud või mis maalt on pärit. Rühmas koostasime tabeli…ja üks pilt ütleb rohkem kui tuhat sõna.

 

HUVITAV BIOLOOGIA

Projektist osales Särakrõllide rühm. Teema „Sulav jää”.

Teoreetilised teadmised kinnistusid läbi katsete.

ÖKONÄDAL 

14.01-18.01 oli meil ülemajaline ÖKONÄDAL. Selle nädala raames toimusid rühmades erinevad põnevad ettevõtmised, üritused ja tegevused seoses looduse ja looduses toimuvaga.

Lasteaia õuealale riputati üles linnusöögimajad. vooliti valmis suur kogus rasvapalle, meisterdati looduslikust materjalist linnukesi, viidi läbi tervisetegevus ravimtaimede teemal, värviti liiva, lapsevanemad meisterdasid taaskasutusmaterjalidest mänguasju, valmisid munakarpidest aaretekohvrid õppekäigu jaoks, peeti maha trükitähtede jaht, muudeti oma perekonnanimi looduslikumaks, joonistati söega talvepilt, käidi metsas aaretejahil, meisterdati lumememmedele sallid ja peeti maha rahvusvaheline Lumememmede sünnipäev.

Lindude söögimaja leidis õuealal koha

Sahver täitus omavalmistatud tervislike rasvapallidega

Särakrõllid värvisid liiva

Särakrõllide rühm otsustas ise endale meisterdamiseks ja muidu mängimiseks liiva värvida. Mida toredat sellest teha saab, seda näete hiljem…

Kunstitegevuses kasutati puusüsi

Valmisid munakarpidest aaretekohvrid metsaretke jaoks

Toimus suur trükitähtede jaht õuealal, millest valmis ka õppemapp

Nädalalõpus peeti maha suur rahvusvaheline Lumememmede sünnipäev

 

Rõõmupallid kaasasid ökonädalasse ka lapsevanemad

Koostöös lastevanematega panime rühma ülesse näituse asjadest, mis olid lapsevanematel kodus koos lastega meisterdatud taaskasutavatest materjalidest.

 

Ka Mesimummid otsisid trükitähti looduses…

 

 

Kallikrõllide ajalehtedest ja tärklisest kausitegu ja tähed looduses…

 

Põngerjate rühma ökonädala tegemised

Ökonädalal algas meisterdamisega.Põngerjad meisterdasid vahvaid linnukesi looduslikust materjalist.

Ka õues oli parasjagu tegemisi, otsiti ja leiti tuttavaid trükitähti…

 

Valmistati maitsvaid rasvapalle lindudele…

Joonistati söega teemal “Raagus puud talvel”

 

Mängukrõllide rühm korraldas meile ülemajalise mängudehommiku, kus kesksel kohal oli taaskasutus.

 

 

 

 

 

 

 

 

Lihtsuses peitub võlu!

Kindapäkapikud

Kuna meie majas on taaskasutus moes, siis vanad armsad labakindad said uue elu. Kõik nad on omanäolised ja vahvad ning kaunistavad meie fuajeed.

Meie korgikogumiskampaania sai väärika lõpu!

 

SOOJA KAMPSUNI PÄEV

12. veebruaril tähistatakse ülemaailmset SOOJA KAMPSUNI PÄEVA. Selle raames sai iga lasteaia rühm ülesandeks disainida üks soe kampsun. Lapsed kerisid, sorteerisid, liimisid ja õmblesid…igaüks  oma võimetele ja vanusele vastavalt. Kampsunid pandi näitusele ja hiljem lähevad need ühiskasutusse – kellel külm, see võtku ja pangu selga. Sooja kampsunit kõigile!

Küünlajaht sai läbi!