Elurikkus ja loodus

 

Lasteaedade sügismatk Vitipalus 19. septembril 2018

Põngerjad Lukel, õppeprogramm “Kaisuloomaga parki”

Särakrõllid Kiki toel Jääajakeskuses

Kallikrõllide rühma hommikupoolik loomadega

Mesimummid Kiki toel õppeprogrammil “Orava aastaring”

Sügislilleline õppekäik õpetaja Merikese aeda

Koolieelikud käisid õppekäigul õpetaja Merikese aias. Oh, seda lilleilu ja liigirikkust, mis selles aias valitses: taevani kõrguvad erivärvilised jorjenid, uhkete õiepallidega hortensiad, oma ukseesiselt tuttavad tagetesed, sinilillad päsmaslilled, roosad astripõõsad, üksildane natuke kurb gladiool ja kuninglikud roosid oma viimases õieilus. Mõni õieke oli järel floksil, seina ääres õitses elulõng, peenardes uhkeldasid kollased ja punased päikesekübarad ning roosakad kõrged paksulehelised kukeharjad, veel oli alles võõrasemasid ja punaseid tulinelke.

Käisime ringi ja imetlesime ning proovisime meelde jätta erinevaid lillesorte. Tubli aednikuna olid Merikesel aedviljapeenrad pärast saagikoristust ümber kaevatud ning kasvuhoones punetas veel tomateid.

Kuna majaperenaine Merike oli ise tööl, siis oli meil vaba voli tema sügiseses aias hullata – korjasime omale lasteaeda õunu kaasa ja riknenud õunad viisime kompostihunnikusse.

Õppekäigu lõpetasime nn tunnikontrolliga, et kes kõige rohkem lillenimesid suudab nimetada.

Pisikesed Tõrukesed võlusid sügislehed pildile, otsisid sügist ja sügisvärve

 

 

Tõrukeste meeskond

Särakrõllide oma Esimene herbaarium

Särakrõllidel on valmis saamas möödunud aastal alustatud  oma Esimene herbaarium – taimed on laste enda poolt korjatud (koostöös lastevanematega). See raamat tekitas taimekogumisel tõelise õhinapõhisuse – toodi, kuivatati, joonistati ja võrreldi. Kuna raamatus on just lapse koduaiast pärit taimed, siis on huvi raamatu vastu eriti suur ja herbaarium on oma enda valmistatud õppematerjal rühmas.

Särakrõllide õpimapid

Käisime möödunud aastal Loodusmuuseumis ja  nähes seal laste huvi mõne looma, linnu või kivi suhtes tekkis meil idee, et iga laps uuriks koos ema või isaga temale huvipakkuvat eksponaati põhjalikumalt ja koostaks õpimapi. Õpimapid olid tehtud paberkandjal, videotena ja Power Point esitlustena. Nii head ja huvitavat tulemust ei osanud me keegi oodata – mapid said nii põhjalikud, et jällegi on meie rühmas korralik õppematerjal olemas. Iga laps esitles ka teistele rühmakaaslastele oma uurimustööd. Plaan on edaspidi saata lapsed ka teistesse rühmadesse oma mappi esitlema st “koolitusi andma”. Oleme ise tulemusega väga rahul.

“Lapsepõlv vananaistesuves”

Särakrõllid käisid uurimas ja kaardistamas meie õuealal elavaid linde ja kuna oli nii ilus ilm, siis oleks olnud lausa kuritegu kui me poleks lubanud neil kuldkollastes lehtedes hullata.

Põngerjate vahtraroosid

Särakrõllid käisid jahitrofeede näitusel

Särakrõllidel käis külas ornitoloog

 

   PÕNGERJAD JÄNESEID VAATAMAS

 Põngerjate rühm võttis ette õppekäigu, et vaadata lähemalt jäneseid ehk küülikuid. Lapsed uudistasid jänese puure, vaatasid ja tutvusid, mida ja kuidas jänesed söövad ja joovad. Lastele oli üllatuseks, et jänesed joovad joogipudelitest, mis olid puuride külge pandud. Lapsed said jäneseid katsuda ja paitada. Elevust palju, nii mõnelgi lapsel oli esmakordne kogemus jänestega lähemalt tutvust teha.

 

Ülemajaline rasvapallide meisterdamine – lindude talvine toitmine

Kuna suur talv on jõudnud ka meie õuealale, siis on küll viimane aeg hakata linnukesi toitma. Kuna oleme väga  töökad ja asjalikud, siis otsustasime, et ka tervislikud rasvapallid oma õue linnukestele meisterdame ise. Mõeldud tehtud ja meie linnusahver muudkui täitub…Riputasime üles ka linnusöögimaja, mis on just paraja suurusega, et sinna mahuks rohkem nosima kui üks rasvatihane…

Koolieelikud talvematkal

13. veebruaril osalesid koolieelikud Kirna talvematkal “Kes need jäljed siia jättis”

 

Särakrõllidel algas kevad

Särakrõllid käisid poes mulda ostmas ja tädi Nati eestvedamisel ja abistamisel on nüüd tulbisibulad mullas ja ootavad oma õiget hetke:)

Särakrõllide pühadeime…

Särakrõllidel oli õnn külastada Elva lasteaeda Murumuna, kus oli üles seatud ülilahe munanäitus ja näha kuidas tibud inkubaatoris munast kooruvad…

Särakrõllid võitsid Matkamängu

http://www.vvvs.ee/90/?537

Puukallistajad

Särakrõllid käisid väljateenitud võidumatkal “Vee-elustik”

Särakrõllide ja Kallikrõllide muinasjutumatk Elva Väikesel Väerajal

Särakrõllide matk Emajõe suursoos