Elurikkus ja loodus

 

Lasteaedade sügismatk Vitipalus 19. septembril 2018

Põngerjad Lukel, õppeprogramm “Kaisuloomaga parki”

Särakrõllid Kiki toel Jääajakeskuses

Kallikrõllide rühma hommikupoolik loomadega

Mesimummid Kiki toel õppeprogrammil “Orava aastaring”

Sügislilleline õppekäik õpetaja Merikese aeda

Koolieelikud käisid õppekäigul õpetaja Merikese aias. Oh, seda lilleilu ja liigirikkust, mis selles aias valitses: taevani kõrguvad erivärvilised jorjenid, uhkete õiepallidega hortensiad, oma ukseesiselt tuttavad tagetesed, sinilillad päsmaslilled, roosad astripõõsad, üksildane natuke kurb gladiool ja kuninglikud roosid oma viimases õieilus. Mõni õieke oli järel floksil, seina ääres õitses elulõng, peenardes uhkeldasid kollased ja punased päikesekübarad ning roosakad kõrged paksulehelised kukeharjad, veel oli alles võõrasemasid ja punaseid tulinelke.

Käisime ringi ja imetlesime ning proovisime meelde jätta erinevaid lillesorte. Tubli aednikuna olid Merikesel aedviljapeenrad pärast saagikoristust ümber kaevatud ning kasvuhoones punetas veel tomateid.

Kuna majaperenaine Merike oli ise tööl, siis oli meil vaba voli tema sügiseses aias hullata – korjasime omale lasteaeda õunu kaasa ja riknenud õunad viisime kompostihunnikusse.

Õppekäigu lõpetasime nn tunnikontrolliga, et kes kõige rohkem lillenimesid suudab nimetada.

Pisikesed Tõrukesed võlusid sügislehed pildile, otsisid sügist ja sügisvärve

 

 

Tõrukeste meeskond

Särakrõllide oma Esimene herbaarium

Särakrõllidel on valmis saamas möödunud aastal alustatud  oma Esimene herbaarium – taimed on laste enda poolt korjatud (koostöös lastevanematega). See raamat tekitas taimekogumisel tõelise õhinapõhisuse – toodi, kuivatati, joonistati ja võrreldi. Kuna raamatus on just lapse koduaiast pärit taimed, siis on huvi raamatu vastu eriti suur ja herbaarium on oma enda valmistatud õppematerjal rühmas.

Särakrõllide õpimapid

Käisime möödunud aastal Loodusmuuseumis ja  nähes seal laste huvi mõne looma, linnu või kivi suhtes tekkis meil idee, et iga laps uuriks koos ema või isaga temale huvipakkuvat eksponaati põhjalikumalt ja koostaks õpimapi. Õpimapid olid tehtud paberkandjal, videotena ja Power Point esitlustena. Nii head ja huvitavat tulemust ei osanud me keegi oodata – mapid said nii põhjalikud, et jällegi on meie rühmas korralik õppematerjal olemas. Iga laps esitles ka teistele rühmakaaslastele oma uurimustööd. Plaan on edaspidi saata lapsed ka teistesse rühmadesse oma mappi esitlema st “koolitusi andma”. Oleme ise tulemusega väga rahul.

“Lapsepõlv vananaistesuves”

Särakrõllid käisid uurimas ja kaardistamas meie õuealal elavaid linde ja kuna oli nii ilus ilm, siis oleks olnud lausa kuritegu kui me poleks lubanud neil kuldkollastes lehtedes hullata.

Põngerjate vahtraroosid

Särakrõllid käisid jahitrofeede näitusel

Särakrõllidel käis külas ornitoloog

Comments are closed.