Globaalne kodakondsus

Tänukaart vanavanematele

Särakrõllide rühmal on saanud traditsiooniks saata septembrikuu teiseks pühapäevaks, vanavanemate päeva puhul oma vanaemadele ja vanaisadele tänukaart. Ise meisterdavad, ise kirjutavad ja ise viivad posti.

Reisinurk

Meie lasteaias on avatud ka nn Reisinurk st, et kui meie majast keegi ka lapsed, käib reisil, siis on kohustus kaasa tuua selle maa lipp, rannaliiv ja kive. Võrdleme erinevate maade liiva, kive ja õpime lippe.
Samas kogume ka külmkapimagneteid magnettahvlile. Reisilt tulija teeb ka esitluse või vestlusringi koos fotode ja suveniiridega, kus räägib oma reisimuljeid

 

Tunne oma kodukohta

Kõikidel rühmadel oli ülesanne valida omale matkarada Nõos ja siis see ka jäädvustada. Järgmine ülesanne on, et kõik rühmad peavad teatud aja jooksul ka kõik need rajad läbi käima. All olev pilt on Särakrõllide matkarajast. Tulge Nõkku matkama…

Üllatuspidu oma õpetajale

Meie rühma lastel ja vanematel on saanud traditsiooniks oma õpetajaid sünnipäevadel tõeliselt üllatada. Isegi suvevaheajal korraldasid Särakrõllide rühma lapsed koos vanematega oma õpetajale sünnipäevaks üllatuspeo…Hoolimine, hoidmine, austamine ja sõprus…need on väärtused, mis jäävad  kogu eluks.

Koolitaja Tanel Jäppineni koolitus meie valla töötajatele ja lapsevanematele

Reisinurka lisandusid uued plakatid NORRA ja TÜRGI

Särakrõllide rühma Anette veetis ühe nädala oma isaga Norras. Tagasi tulles rääkis ta meile oma reisimuljeid ja pakkus meile Norrast kaasa toodud maiustusi. Koos teiste lastega, kuid peamiselt Anette enda koostatud plakat ehib nüüd meie reisinurka. See on eakohane õppematerjal kogu lasteaiaperele kasutamiseks ja maailmakodanikuks saamisel. Lisaks täiendame oma reisinurka ka külastatud maade muinasjuturaamatutega.

Meie maja töötaja Natalja veetis puhkuse Türgis. Ta tõi kaasa meile Vahemere merevett, Alanya rannaliiva ja rannakive. Lisaks said lapsed näha kaasa toodud Türgi lippu,  suveniire ja maitsta puuvilju, mis olid otse hotelli ees kasvavate puude otsast korjatud – need maitsesid hoopis teistmoodi kui poest ostetud puuviljad. Ka Natalja rääkis reisimuljeid ja koostas reisinurka plakati, mida koos lastega uurida saab.

Särakrõllide isadepäeva tõrvikuretk

 

Logokonkurss

Võidutööks osutus:

 

Vaprusehelmed

Meie lasteaed hoiab ja hoolib. Valmistasime laste ja täiskasvanutega vaprusehelmeid, mis aitavad krooniliste haigustega lastel raviprotsessiga toime tulla. Helmeste abil saavad lapsed ja pered jutustada, mida nad on saavutanud ja läbi elanud ja millist vaprust oma teel üles näidanud.

Võtsime osa oma töötajatega kampaaniast “Vaprusekastike”

Nõo lasteaia Mesimummide rühma 5-6 aastaste laste ühistöö valiti rahvusvahelise logokonkursi võitjaks!

04.12.2018 selgus Leedus  Erasmus+ projekti ” I`m Really Proud Of My Country” logokonkursi rahvusvahelise vooru võitja, milleks osutus Nõo lasteaia Mesimummide rühma laste  töö. Palju õnne!

Konkursi lõppvoorus osalesid veel viis tööd Türgi, Rumeenia, Kreeka, Hispaania ja Leedu lasteaedadest. Võidutöö kinnitati ametlikult projekti “I`am Really Proud Of My Country!” logoks.

 

 

 

 

Särakrõllide jõulud

Särakrõllidel oli sel aastal peoteemaks JÕULUD MÕISAS. Terve peoeelse nädala pühendasime Eesti mõisaelu tutvustamisele ja seega andsime võimaluse nii lastel kui ka lapsevanematel osaleda peo ettevalmistuses – küpsetada hommikul külalistele koos mõisaprouaga piparkooke ja virtinaga saali kaunistada, guvernandiga laule harjutada, ballikleidid välja otsida, poistel pükstele viigid sisse pressida, emadel kübarad pähe sobitada, isadel frakid tolmust puhtaks kloppida, vanaemadel rullid pähe keerata ja vanaisadel kulduur vestitaskusse susata…ja mõisapidu võis alata. Jaa, need olid viimased jõulud SELLES MÕISAS, sest sügisel tuleb meie lastel kooli minna.

Soovime meiegi rohelisi jõule kõigile!

Särakrõllid jõululaadal head tegemas

Särakrõllid käisid Jõululaadal – ise majandamas, ise ostlemas ja ise jõulutunnet otsimas…Ja tegime heateo loomade varjupaigale, et ka sealsetel elanikel oleksid magusad jõulud.

 

PÄKAPIKUTUBA

Detsembris oli avatud päkapikutuba, kus rühmad said  muinasjutte kuulata ja päkapikuteemalistes tegevustes osaleda.

Hiljem joonistati jutud pildile.

 

Rahvusvaheline ühisjoonistamine “My Country in a five years”

13.12 2018 joonistasid Erasmus+ projekti “I`m Really Proud of My Country ” raames kuue riigi lasteaedade lapsed sellest, mis võiks kodumaal olla 5 aasta pärast teisiti.

Nõo lasteaia Mängukrõllide ja Särakrõllide laste joonistused  leiab siit: laste tööd

 

“Kõige ilusamad sõnad”

Projektis “I`m Really Proud Of My Country” osalevate lasteaedade lapsed kirjutasid kõige ilusamaid sõnu nii oma emakeeles kui  projektis osalevate teiste riikide keeltes.

Igale lasteaiale määrati erinevad sõnad, nt: ema, isa, aitäh, sõprus, pere, ilus, päike, mänguasjad, imeline, elu, armastus, maa.

Nõo lasteaia Särakrõllide rühma lapsed said selgeks, kuidas öelda ja kirjutada  kuues keeles “Imeline elu”.

Kallikrõllid õppisid teatrikombeid

Vanemuise teatritund Kollaste kassidega.

Kuidas teatrisse tulla? Kuidas teatris olla? Mis on teatris teistmoodi kui kodus? Mis on lava peal? Kas teater lõpeb lava taga ära? Neile ja veel paljudele teistele küsimustele vastuse saamiseks sõitsime 23. jaanuari hommikul teatrisse, Vanemuine Kollaste Kasside teatritundi.

Iga teater algab garderoobist, nii proovisidki lapsed ise oma riideid hoiule anda ning said teada, miks on vastu saadud numbrisilt oluline. Lastele selgitati, kuidas leida oma rida ja istekoht ning, miks on teatris vajalik klapptool, mida tavaliselt kodudes ju ei ole. Edasi tutvustati saalis käitumise etiketti. Proovisime läbi ja kuulsime, kuidas kostub saalis kommipaberi krõbin. Vaatasime lava ja lavaauku, kus tavaliselt on orkester.

Seejärel suundusime ruumidesse, kus uksel on silt AINULT PERSONALILE. Etenduse ootamise ruumis nägime televiisorit, kust näitlejad saavad jälgida laval toimuvat ja seega teavad, kuna on nende kord lavale minna. Saime teada, millest ja kuidas valmivad laval kasutatavad rekvisiidid ja dekoratsioonid. Lapsed said neid katsuda ja proovida. Tantsijate prooviruumis osalesime balletitunnis.

Teatritund möödus kiiresti ja huvitavalt ning oligi juba käes aeg tagasi lasteaeda minna.

PÄRAST ÄIKEST PAISTAB PÄIKE

Sellel sõbrapäevaeelsel nädalal rääkisime lastega põhjalikumalt tunnetest ja emotsioonidest ja seoses sellega valmisid meil ka vahvad ja huvitavad emotsiooninäod. Kõigepealt maalisid lapsed ilma näota portreepildid, seejärel maaliti Türgist toodud kividele silmad, nina ja suu…isegi kõrvad ja sarved:)) Ja nüüd on päris tore igal hommikul oma tundeid või emotsioone vahetada ja mõnikord kujundatakse isegi õpetaja tuju ja emotsioon …

ÜLEMAJALINE VÄRVIDE NÄDAL

11.02-15.02 on meie majas värvide nädal:

Esmaspäev – sinine: rühmas tohtis kasutada ainult siniseid asju…

Sinise esmaspäeva sinised tööd… 

 

Teisipäev – roheline

Rohelise teisipäeva rohelised tegemised

Kolmapäev – kollane

Kuldkollase kolmapäeva kollased tegevused…

Neljapäev – punane

Armastusega tehtud….

Reede – must ja valge (vastandid)

“Mina märkan”

Meie lasteaia Põngerjate rühma kaks tüdrukut Aliis ja Johanna osalesid Postimehe 2019 aasta kalendri joonistusvõistlusel “Mina märkan” Nende tööd osutusid väljavalituks ja kaunistavad kalendris jaanuari ja juuni kuud. Laste juhendaja oli õpetaja Kersti. Oleme Teie üle uhked. Palju õnne!

Esimene AABITS

Särakrõllide esimene OMA  AABITS on saanud kaante vahele. Kolm aastat usinat tööd ja mälestus kogu eluks.

Särakrõllid Elva Murumuna lasteaia TUNNETUSTOAS

Viikingid meie lasteaias