Globaalne kodakondsus

Tänukaart vanavanematele

Särakrõllide rühmal on saanud traditsiooniks saata septembrikuu teiseks pühapäevaks, vanavanemate päeva puhul oma vanaemadele ja vanaisadele tänukaart. Ise meisterdavad, ise kirjutavad ja ise viivad posti.

Reisinurk

Meie lasteaias on avatud ka nn Reisinurk st, et kui meie majast keegi ka lapsed, käib reisil, siis on kohustus kaasa tuua selle maa lipp, rannaliiv ja kive. Võrdleme erinevate maade liiva, kive ja õpime lippe.
Samas kogume ka külmkapimagneteid magnettahvlile. Reisilt tulija teeb ka esitluse või vestlusringi koos fotode ja suveniiridega, kus räägib oma reisimuljeid

 

Tunne oma kodukohta

Kõikidel rühmadel oli ülesanne valida omale matkarada Nõos ja siis see ka jäädvustada. Järgmine ülesanne on, et kõik rühmad peavad teatud aja jooksul ka kõik need rajad läbi käima. All olev pilt on Särakrõllide matkarajast. Tulge Nõkku matkama…

Üllatuspidu oma õpetajale

Meie rühma lastel ja vanematel on saanud traditsiooniks oma õpetajaid sünnipäevadel tõeliselt üllatada. Isegi suvevaheajal korraldasid Särakrõllide rühma lapsed koos vanematega oma õpetajale sünnipäevaks üllatuspeo…Hoolimine, hoidmine, austamine ja sõprus…need on väärtused, mis jäävad  kogu eluks.

Koolitaja Tanel Jäppineni koolitus meie valla töötajatele ja lapsevanematele

Reisinurka lisandusid uued plakatid NORRA ja TÜRGI

Särakrõllide rühma Anette veetis ühe nädala oma isaga Norras. Tagasi tulles rääkis ta meile oma reisimuljeid ja pakkus meile Norrast kaasa toodud maiustusi. Koos teiste lastega, kuid peamiselt Anette enda koostatud plakat ehib nüüd meie reisinurka. See on eakohane õppematerjal kogu lasteaiaperele kasutamiseks ja maailmakodanikuks saamisel. Lisaks täiendame oma reisinurka ka külastatud maade muinasjuturaamatutega.

Meie maja töötaja Natalja veetis puhkuse Türgis. Ta tõi kaasa meile Vahemere merevett, Alanya rannaliiva ja rannakive. Lisaks said lapsed näha kaasa toodud Türgi lippu,  suveniire ja maitsta puuvilju, mis olid otse hotelli ees kasvavate puude otsast korjatud – need maitsesid hoopis teistmoodi kui poest ostetud puuviljad. Ka Natalja rääkis reisimuljeid ja koostas reisinurka plakati, mida koos lastega uurida saab.

Särakrõllide isadepäeva tõrvikuretk

 

Logokonkurss

Võidutööks osutus:

 

Vaprusehelmed

Meie lasteaed hoiab ja hoolib. Valmistasime laste ja täiskasvanutega vaprusehelmeid, mis aitavad krooniliste haigustega lastel raviprotsessiga toime tulla. Helmeste abil saavad lapsed ja pered jutustada, mida nad on saavutanud ja läbi elanud ja millist vaprust oma teel üles näidanud.

Võtsime osa oma töötajatega kampaaniast “Vaprusekastike”

Comments are closed.