“Tuduriietes pärastlõuna”

On talv. Õues on külm ning kõle. Et südamed püsiksid soojad ja meeleolu rõõmus, otsustasime pakkuda oma lasteaialastele tõeliselt meeleoluka ürituse. Kätte jõudis stiilipeo aeg! Oleme näinud lasteaias lumememmesid, mardisante, erinevaid loomi ja muid tegelasi. Ööriietuses pidu pole meie majas veel toimunud.

,,Tuduriietes pärastlõuna´´ kohustuslikuks riietuseks sai pidžaama või öösärk. Välja sai kuulutatud üllatuspidu. Üllatusi jätkus peol küllaga.

Ootusärevus oli suur. Pidu toimus reedesel õhtupoolikul. Pidasime väga tähtsaks, et saalis oleks piisavalt hämar, sest plaanis oli kino ja videodisko.

Pidu algas ,,Hillar Palametsa ajaloominutitega´´, kus öösärkide ja pidžaamade ajaloost rääkis Hillar Palametsale kuuluva eripärase kõnestiiliga õpetaja Vaike. Lapsed naersid ja täiskasvanud muigasid, sest Vaike on meil igavesti hea parodeerija.

Järgnes moedemonstratsioon, kus esitleti uuemaid moelahendusi: unes rändaja pidžaama, sissemagaja pidžaama, väärikas eas oleva daami ööriietus, jõuluteemaline pidžaama, unehaldja ööriietus, kuutõbise pidžaama ja massimood ööriietuses. Naerul nägudega jälgiti korraldusmeeskonna poolt presenteeritavaid kostüüme ja kuulati etenduse juhi kommentaare.

Järgnes järgmine üllatus – pakuti popcorni ja vaadati suurelt ekraanilt populaarset multifilmi ,,Maša ja karu´´.

 

 Peo lõpuspurt oli vahva! Koos päris värvimuusikaga nauditi tantsimist ning seda koos videodiskoga! Oh, seda pidu ja tralli, mis siis lahti läks! Tegime sellel peol koos asju, mida tehti meie majas esmakordselt.

 Uneriietes saalis tantsimine oli mõnus ja väga lõbus ning tõi lastele sära silma. Pidu meeldis väga ka lapsevanematele ja kõigile kellel veel piisavalt lapsemeelsust.

Mängukrõllide ja Päikesekiirte pere pingutas ühise ürituse nimel. Täname neid, kes meid aitasid ja toetasid. Eriline tänu majahoidja tädi Viivele, et ta meie moedemonstratsiooniga ühines.

 Mängukrõllide õpetaja Algi Vals

Päikesekiirte õpetaja Piret Kankar