Särakrõllide toidukunst

Tegime toidust kunsti.
Et paberit ja värve kokku hoida, tegime sel nädalal kunstitegevust hoopis aedviljadega.
Mesimummide õpetaja Virge näitas meile oma käe- ja noaosavust ning valmistas sibulast imekaunid vesiroosid. Vesiroosi lehed valmisid kurgikoortest.
Särakrõlli lapsed vaatasid imetlusega tekkinud lilleõisi. Pärast lühikest mõtlemisaega asuti tegutsema. Osavate sõrmede all valmisid kurgist ja pirnist koerad, laual lösutas kollane kass, kes tuli välja suvikõrvitsast, terve pesakond pirnihiiri teda narritamas. Ringi sibasid kartulisiilid ja lendasid terased kurgi- ja õunalinnud ning nende eest põgenesid tomatist ja õunast putukad, peitudes porgandilille ja suvikõrvitsa-õuna-kurgilille kaitsvasse varju.Suurte kapsalehest rullitud kätega kõrvitsapea jälgis olukorda, ega lasknud kellelegi liiga teha. Porgandiauto ootas sõita soovivaid paprikamehikest ja pirniprouat aga uhke soenguga porgandipreili möödus upsakalt õunakarussellist ning soovis sõita hoopis suure kabatšokilimusiiniga. Tiigikaldalt teiste tegemisi jälginud suur kurgist konn polnud aga päris kindel, kas ta kõiki tegelasi tundiski.
Meisterdajate poolt äralõigatud puuviljatükid rändasid supsti suhu (muide, ka valmistoodang sai hiljem toiduks tarvitatud, sest näitus oli väljas lühiajaliselt nagu toidule kohane). Aga magus lõhn meelitas kohale meie naabreidki ja ning rõõmustas ka neid.

Särakrõllide meeskond