Ülemaailmne koristuspäev ehk …meil on juba tehtud!

15. septembril toimus ülemaailmne koristuspäev, millest võttis osa peaaegu 200 riiki. Sellel päeval panid miljonid inimesed üle maailma seljad kokku, et koristada prügist puhtaks oma  koduplaneet.

12. septembril panid Nõo lasteaia lapsed samuti seljad kokku, et anda omapoolne panus maailmale – teha talgud ja  korjata lasteaia uuelt planeeritavalt õuealalt kokku kõik kivid. Talgupäevade korraldamine on alati omamoodi ettevõtmine – kes korjavad, mis saab kokkukorjatud kividest ja kus pakkuda talgusuppi? Küsimusi jagus  ning ilmaolud on samuti meil sellised nagu nad on. Jah, aga lastega on talgupäevi  väga lihtne korraldada – ei muretse nemad pseudoprobleemide üle, ei karda nemad vihma, tuult ega tormi. Nendele anna kindad, ämber ja plats… ja õhinapõhisus on tagatud. See pilt, mis avanes oli muljetavaldav – mustmiljon helkurvestidega last pisikeste täpiliste ämbritega, töömeestemõõtu kindad käes oma maailma puhastamas. Ja lasteaed on ju MEIE MAAILM!

Meid oli õuealal kive korjamas 113 last, täpselt sedajagu, et ükski ämber ei pidanud kuurinurka nukrutsema jääma, kuna teda kampa ei võeta. Tädi Viive käru täitus kividega nagu imeväel ja lisaks pidime kive korjama ka suurematesse ämbritesse.

Ühel hetkel olid kivid otsas ja laste näod sellised, et nad ei mõtlegi lõpetada ja silmis polnud väsimuse märkigi. Jaa, üks töö tuli veel ära teha – sõimerühma liivakastist oli liiv kuhugi kadunud. Arvatavasti oli Unemati sealt oma uneliivakotikest täitnud ja mis seal salata, eks pisipõnnid ise ole seda ka salamahti  taskutesse ja sokisäärde peidetuna lasteaia väravast välja smuugeldanud. Aga meie asi pole arutada, kuhu liiv jäi, vaid liivakast tuli uuesti täita. Lapsed kühveldasid suurest liivakastist oma ämbrid täis ja tassisid selle oma väikeste sõprade liivakasti. Tore oli!

Lõunasöögilaudki oli sedakorda kaetud õue, nagu õigetele talgutele kohane. Kuum boršisupp ja mehine viil leiba kadusid sama kiirelt kui kividki õuealalt. Isu oli tõesti hea ning lõunasöögi lõpetas Soolo kohviku pagarite küpsetatud ahjusoe saiake.

Kui kõht täis söödud, tuli minna oma väljateenitud lõunauinakule. Päike oli veel kõrgel, kuid meie talgulised suikusid unne. Nad olid teinud ära suure töö, mis on jäädvustatud ka fotodele, kuid loodame, et ilusaimad pildid talgupäevast on jäädvustunud laste mälus.

Kokkuvõtteks võib öelda, et oli väga vahva päev ja võime uhkusega öelda, et ÄRA TEGIME! Mis sellest, et tegime ära enne suurt Maailmakoristuspäeva. Loodame, et sellistest ettevõtmistest saab tore tava.

Hoiame  meiegi oma kodukohta, et meie lapsed tahaksid siin olla ja siia tulla! Miljon väikest ämbritäit tänu kõigile – tulemast, tegemast ja aitamast!

 

Särakrõllide õpetaja Vaike

Pildid Natalja Viilu ja Liis Randmer