Putukad, mutukad tervitasid kevadet.

Kõik putukad ja mutukad on ärevil ja jutukad, sest kevad võidu sai. Seepärast kutsusid Mesimummid kõiki putukaid ja mutukaid kevadpeole. Tulijaid oli palju – mesimummid Mesimummide rühmast, Rõõmupallide ämblikud, Naerukrõllide sipelgad, Põrgerjate liblikad, Kallikrõllide lepatriinud, Särakrõllide rohutirtsud, Mängukrõllide maipõrnikad ja Tõrukeste rühma kärbsed. Lasteaia saal täitus väga kirevates kostüümides tegelastega. Mesimummid Liia ja Lydia esitasid mõistatusi kõikide peost osavõtjate kohta. Mõistatuste lahendamine oli lõbus ning näitas laste nutikust, kuna lahendused tulid kiiresti. Krõllipere putukad ja mutukad olid peoks teinud suuri ettevalmistusi – leidlikult lahendanud tegelaste väljanägemise, õppinud laule, tantse, luuletusi.

Summ-summ-summ lendasid kohale mesimummid oma luuletuse ja lauluga. Rõõmupallide väikesed ämblikud üllatasid kõiki lustaka tantsuga. Naerukrõllide usinad sipelgad ehitasid endale suure toreda maja. Põngerjate säravate tiibadega liblikad vapustasid südamliku esitusega. Kõigile jäid meelde punaste-mustatäpilistes keepides lepatriinud Kallikrõllide rühmast. Vallatud rohutirtsud Särakrõllidest sooritasid osavaid hüppeid ja oskasid mängida viiulit. Suure põrinaga lõid tantsu Mängukrõllide maipõrnikad, rõõmustades kevade saabumise üle. Tõrukeste rühma lapsed laulsid laulu kärbes Jaagust, kes oli tüütu ja ülemeelik.

Rõõmsaist kevadelauludest tulvil on suu, laulab linnuke oksal ja lehedki puul…. Just niisuguste laulusõnadega lõppes mutukate-putukate kevadpidu. Aitäh õpetajatele, õpetaja abidele, lastele, lastevanematele värvikirevate kostüümide ja vahvate etteastete eest. Ilusat kevadet kõigile!

Õpetajad Lydia ja Liia