Muinasjutt on lapse mängu rikastaja. Läbi muinasjutu saab mõjutada lapse tundeid ja mõtteid. Lastele on alati meeldinud kuulata muinasjutte, milles on oma võlu ja maagia.
Põngerjate rühmal oli korraldada märtsikuu jooksul üritus kogu lasteaia perele. Otsustasime, et teeme sellel korral ürituse õues, kus saavad osaleda kõik rühmad. Mängud otsustasime üles ehitada vanadele headele muinasjuttudele ja nende tegelastele.
Enne ürituse toimumist, sai iga rühm ülesande – tuli meelde tuletada või lugeda läbi konkreetsed muinasjutud ning selle põhjal teha vabalt valides mingisugune käelise tegevuse töö. Noorematel rühmadel oli üks muinasjutt: Rõõmupallid – „Naeris“; Naerukrõllid – „Kakuke“; Mesimummid – „Kolm karu“; Põngerjad – „Tare- tareke“. Vanematel rühmadel kaks muinasjuttu: Kallikrõllid – „Punamütsike“ ja „Kolm põrsakest“; Särakrõllid – „Saabastega kass“ ja „Jussikese seitse sõpra“; Mängukrõllid – „Lumivalgeke“ ja „Breemeni linna moosekandid“; Tõrukesed- „Kitsetall, kes oskas lugeda kümneni“ ja „Kaksteist kuud“. Valminud tööd olid väga huvitavad ja omanäolised, oli kasutatud erinevaid tehnikaid. Tegime toredadest töödest näituse, mis oli saalis vaatamiseks.
Märtsikuu viimasel teisipäeval kutsusime kõiki õue, tervitajateks Saabastega kass ja Jänes Pikk-kõrv. Õues tervitas meid kevadine päike talviste miinuskraadidega, sellegipoolest meeleolu oli hea, kõik olid ootuses, ei tea ju, mida põnevat siin toimub. Õuealal asetses seitse muinasjutupesa. Kõik pesad olid erilised, erinevate nimetustega muinasjuttudest.
Saabastega Kass ja Jänes Pikk-kõrv jagasid kõigile juhtnöörid, kuidas tegutseda ja algaski muinasjutu jaht. Sõimerühmad – nemad läbisid kolm muinasjutupesa, nooremad rühmad viis muinasjutupesa ja vanemad rühmad kõik seitse muinasjutupesa. Üheks muinasjutupesaks oli Jussikese seitse sõpra, seal oli tegelaseks üks nädalapäev – reede, kes mängis lastega Jussikese mängu. Punamütsikese pesas tervitas lapsi Punamütsike, ülesandeks pidid lapsed korjama lilli korvi. Saabastega kass mängis liikumismängu “Kass ja hiired”. Jänes Pikk-kõrv kutsus lapsi käbidega mängima. Breemeni linna moosekantide pesas sai tantsida ja trallitada. Suur maalritöö pesas tuli igal rühmal kõigepealt leida oma rühma nimeline ümbrik, seal oli ülesanne muinasjutust ja selle ülesande lahendus tuli joonistada paberile. Joonistused olid toredad, kõik said ülesande lahendusega hakkama. Kallikrõllidel, Särakrõllidel, Mängukrõllidel ja Tõrukestel tuli veel lahendada muinasjuturistsõna. Ristsõnadeks olid järgmised muinasjutud: „Punamütsike“, „Lumivalgeke“, „Tuhkatriinu“ ja „Okasroosike“. Ristsõnad said lahendatud ja nupukust jätkus. Koolieelikud proovisid ise tähti kirjutada ristsõnade lahendusse. Kõigile jätkus sellel hommikupoolikul tegutsemist, lastele meeldis selline õueüritus. Oli ka aru saada, et lastele olid muinasjutud tuttavad, tore on kui peale õpetajate lasteaias, loevad ka lapsevanemad kodus lastele muinasjutte.
Aitäh Helenile, Kaiele, Kristile, Nataljale, Endlale ja Liisile õueürituses kaasa löömast, ilma teieta ei oleks Muinasjutt kui saladus…. õnnestunud.
Veelkord suur-suur aitäh kogu lasteaia perele!!!
Põngerjate õpetajad Kersti ja Tatjana