Tõrukesed rahamaailmaga tutvumas

Koolieelikute õppekavas on üheks teemaks raha. Selleks, et paremini mõista rahaga ümberkäimist, otsustasime külastada Tartus asuvat ettevõtlusküla. Seal toimub just lasteaialastele mõeldud õppeprogramm „Minu raha”. Mõeldud- tehtud! Nii asusidki 21. veebruari kargel hommikul suured ja väikesed Tõrukesed bussijaama poole teele. Nimelt otsustasime, et sellel korral ei telli spetsiaalset bussi, vaid sõidame liinibussiga. Ilm oli päikeseline ning natuke nina näpistav pakane ei suutnud meie ootusärevust vaigistada. Sõit linna kulges rahulikult, püüdsime oma äratundmisrõõme ja emotsioone vaikselt jagada, et mitte kaasreisijaid häirida.

Tartus jalutasime üle Võidu silla, ületasime tänava ja jõudsimegi ettevõtluskülla. Vaatamist- uudistamist jagus tükiks ajaks: oli ju majja loodud terve linnatänav koos erinevate kaupluste, arstipunkti, töökoja, panga ja raekojaga. Sõbralikud programmijuhid tutvustasid mängu reegleid ning jagasid rollid. Vahva oli vaadelda lapsi sisse elamas erinevatesse osadesse. Pidid nad ju kehastama nii teenindajaid kui kliente. Lapsed said töö eest palka, mis tuli viia panka ja mõelda, kui palju kuluraha jätta endale. Rõõm oli kogeda, et mäng ei jätnud kedagi ükskõikseks ning seda oleks jätkatud veel pikalt. Kindlalt sai selgeks see, et kui raha pole, ei saa ka rohkem kulutada.

Ettevõtluskülast väljudes selgus, et meil on bussini piisavalt aega, nii otsustasime veidi Emajõe ääres jalutada, vaadata ära Raekoda, Kaarsild ning Tartu turu sümboliks olev suur siga. Ilm oli tõeliselt mõnus ja nii nautisimegi seda jalutuskäiku kuni oli aeg taas bussiga tagasi Nõkku sõita. Emotsioone ja muljeid jagus sõpradega vahetamiseks ning õhtul emadele- isadele rääkimiseks.

Aitäh Oliveri emale,kes soovitas meil sellist toredat paika külastada, samuti suured tänud kõigile vanematele, kes on meie käimisi finantseerinud. Loodame, et kevadel ootab meid veel mõnigi vahva väljasõit.

 

Külliki, Kaidi, Pille, Annelis.