Särakrõllid panid Riigikogu särama

Tere!

Meie oleme ühe tavalise lasteaia täiesti tavalised lapsed, kes käivad lasteaias mängimas ja muidugi ka õppimas. Meie teame, et Eestil on tulemas väga tähtis päev – sünnipäev. Meie kallis Eestimaa saab 100 aastaseks. Meie teame ka seda, et sünnipäeval tehakse sünnipäevalapsele kingitusi.

 Arutlesime ja mõtlesime päris kaua, et mida kinkida oma kodumaale…head ideed oli päris raske leida…ja siis tuli järsku kellelgi mõte teha stressipalle. Ja kellele need kinkida – selles ei olnud enam küsimustki. Meie riiki juhib riigikogu ja riigikogus võetakse vastu väga tähtsaid otsuseid ja seda ei saa teha inimesed, kes on stressis.  Arvame, et see on parim kingitus Eesti Vabariigile – stressivaba riigikogu. Otsustasime, et meisterdame 100+1 stressipalli meie riigikogu liikmetele.

 Niimoodi algas meie kiri, mis läks kingitusega kaasa. Aga nüüd oli vaja tegutsema hakata  – ostsime 150 sinist, musta ja valget õhupalli. Lisaks veel oma kodumaa põldudel kasvanud viljast valmistatud nisujahu ja kartulitärklist ning meisterdamine võis alata. Pidime päris mitu korda käima poes jahu ja tärklise järel. Poemüüja juba vaatas meid kahtlustavalt ja küsis, et millega te seal lasteaias tegelete? Aga meie muudkui naeratasime kavalalt ja mõtlesime, et küll te meist veel kuulete…

Ega see krudisev kartulitärklis ja pudisev nisujahu polnudki kõige kergem materjal, millega tööd teha, kuid kuna me oleme eestlased, siis meie raskusi ei karda ja stressipallid muudkui valmisid… Meie ise nägime välja nagu pagaritöökoja saiameistridJ Kui pallid said valmis, siis uurisime internetist, mis need stressipallid on ja kuidas neid kasutada.

Mis on stressipall?

Stressipall  on vahend, mida saab peopesas kokku pressida ja/või tugevalt peale surudes käemassaaži teostada. Lisaks saab stressipalliga teha ka jalatalla massaaži. Labajalg on väga keeruline kompleks erinevatest lihastest, sidemetest ja luudest, millele avaldub igapäevaselt suur koormus. Stressipalliga on võimalik teostada seistes või istudes jalavõlvile lõõgastavat massaaži, mis parandab jalaverevarustust ja pakub leevendust.

Miks kasutada stressipalli?

Paljud ametialased ülesanded on seotud kätega, mistõttu langeb iga päev kätele suur koormus. Nii nagu auto, arvuti vms tehnika vajavad periooditi hooldust, tuleb ka käte jätkusuutlikkus tagada erinevate lõõgastusvahenditega. Meie teame, et riigikogu onud ja tädid kasutavad iga päev käsi arvutiga töötamiseks. Tundide viisi arvutihiirega klikkimine ja klaviatuuril trükkimine tekitab palju lihaspingeid. Ka pidev nutitelefoni kasutamine paneb inimese sundasenditesse, millest tulenevalt tekivad kätes surinad või kramplik tunne. Stressipall stimuleerib vereringet, tugevdab käelihaseid ja lõõgastab.

Pallid valmis, tuli hakata mõtlema, kuidas need riigikogusse toimetada. Postipakiga saatmine ei tulnud kõne allagi, sest pakk oli nii raske (kulus sinna ju 6 kg jahu ja 15 pakki tärklist) ja kartsime et meie kompositsioon laguneb transpordi käigus laiali. Kuna ühel meie rühma lapsevanemal oli parasjagu Tallinnasse asja, siis otsustasime, et tema viibki paki sihtkohta.  Aga kui ta helistas riigikantseleisse ja teatas, et soovib tulla kingitust tooma, siis sealt arvati, et tegemist on nii vahva asjaga, et võiks ikka tulla kogu rühmaga riigikogusse seda ise üle andma. Isegi aeg broneeriti riigikogu esimehe hr Eiki Nestori vastuvõtule.

Oh, seda paanikat, mis meid nüüd valdas – kuidas minna, kellega minna, millega minna, kas minna jne, jne. Kui emotsioonid olid lahtunud, siis otsustasime, et kogu rühmaga minek oleks väga suur ettevõtmine ja turvalisuse pärast me ikkagi seda endale lubada ei saa. Tegime ettepaneku, et ehk on hr Nestoril siiakanti asja ja tuleb ise meie juurest läbi ja saame kingituse üle anda.

Ühel päeval heliseski telefon ja riigikantseleist teatati, et Hr Eiki Nestor tulebki ise meile külla 27. oktoobril kell 12. Värvisime oma kalendris selle päeva punaseks… ootusärevus… ettevalmistus… natuke paanikat… ja siis… ja siis… ja siis sõidab MEIE LASTEAIA  ühe värava  ette must valitsuse Audi ja teise värava ette ERR–i sinise logoga auto… korraks tekkis mõte, et oli meil seda siis nüüd vaja??? Kuid, kuna me oleme ikkagi Särakrõllid, siis meie saame hakkama.

Olime ju valmis mõelnud programmi, kuidas see tund aega riigikogu esimehega sisustada: etendasime oma  näidendi „Naeris“, siis andsime pidulikult üle oma kingituse „Stressivaba Riigikogu“, seejärel joonistas igaüks oma lemmikmänguasja, sõime torti, mis tegi suu „ulakalt“ siniseks ja sellele järgnes võistlus – kelle keel on sinisem …:)

Peale selle sai riigikogu esimees vabalt rühmas ringi toimetada:  nukunurgas nukke imetleda, puzzlet laduda, ringmängu mängida ja laste küsimustele vastata. Saime teada, et Eiki  pole ise lasteaias käinud, sest tema ema oli kodune, et tal on kaks kassi ja, et tema lemmikmänguks oli ja on jalgpall.

Nüüd oli aeg intervjuudeks ERR-ile õhtuse Aktuaalse Kaamera jaoks. Üheks väljavalituks osutus Kelis, kes ütles oma intervjuus: “Siis kui lähevad hästi kurjaks ja siis tahavad magama minna, siis nad võivad nendega ka magama minna isegi ja siis võivad veel kui tahavad kedagi lüüa, siis saab stressipalli katsuda.”

Ka  hr Nestori arvamus ühines Kelise omaga: “Ma mõtlen tee peal välja, kuidas see kõige sobilikum on, et see peaks alati neile jääma kätte, aga ka hinge ja pähe. Mina võtan küll laua peale kaasa enda oma. Ongi hea, teinekord kui mõnda kõnet kuulad, tahaks haamriga midagi muud teha, kui laua vastu lüüa eksju. Nüüd on hea stressipall kätte võtta,” sõnas Nestor.

Kokkuvõtteks lisas riigikogu esimees, et  stressipall on riigikogu liikmele igati kasulik kingitus. Ta loodab, et iga riigikogu liige paneb selle stressipalli endale lähedale sahtlisse, et see vajadusel käepärast oleks ja eriti hea meel oli tal selle üle, et pallid jõuavad Riigikokku väga õigel ajal, sest tulemas on eelarvemenetlus ja see on alati parajalt stressirohke…

Niisiis võib riigikogu istungitel nii mõnelgi saadikul sinist, musta või valget stressipalli sõrmede vahel näha ja meil,  Särakrõllidel jääb üle loota, et meie stressipallid sellele pingele vastu peavad sest muidu on terve Riigikogu seda va pudisevat ja krudisevat täis… Eiki Nestori sinine keel oleks selle kõrval kukepeaJ

Seda vahvat külaskäiku jääb meenutama meile kingituseks toodud riigilipp, Eiki Nestori joonistatud jalgpall, autogrammiga tänukaart ja read meie lasteaia külalisteraamatus: „ Suured tänud, suurepärased lapsed, võrratute kasvatajate südamega tehtud kingituse loojad!“

Ahjaa, meelde tuli – kuna õhupalle oli 150 ja tekkis küsimus, et kuhu need ülejäänud jäid, siis otsustasime, et osad kingime oma lasteaia juhtkonnale ja kuna nad tulid nii toredad välja, siis ei raatsinud iseennast ka kuidagi ilma jättaJ

Toredat ja stressivaba Eestit meile kõigile ning 24. veebruaril 2018 kaunistagu meie peolauda Paju Pagari kelmikas ja imemaitsev „Särakrõlli“ tort. Jah, me oleme raiunud end ajalukku. Miski pole enam endine!

Nõo lasteaia Krõll, Särakrõllide rühm