Tõrukeste kevadmeenutusi

Aeg on lennanud linnutiivul ning selle õppeaasta tegemistele on aeg joon alla tõmmata. Meenutaks siinkohal, kuidas möödus kevadperiood Tõrukeste rühmas.

Märtsikuu on tuntud teatrikuuna. Sel puhul etendasid rühmad kuu jooksul õpitud lavastusi. Peale mõningast arutelu langetasid suured Tõrud otsuse lavastada tuntud lastelaul „Mutionu pidu”. Pidasime väga oluliseks, et kõik lapsed saaksid esineda. Nii läkski lahti pingeline prooviperiood. Peakatted tegelastele valmistasime ühiselt rühmas, vanemad aitasid sobivate riiete valikul. Kiiresti jõudiski kätte 31. märts, mil pidime lavale astuma. Rühmatuba kihas ärevusest ja õhinast juba varahommikust saati. Pole esinemine suure rahvahulga ees kerge täiskasvanutelegi, rääkimata 5-6 aastastest mudilastest. Kõik laabus toredasti, eriti rõõmsat elevust tekitas Karli mängitud „väle põder”. Vaatajate tunnustuse pälvisime tugeva aplausi näol ning esinejate silmist võis lugeda rõõmu ja uhkust: „Saime hakkama!”

Aprillis tähistasime lihavõtteid järjekordse toiduvalmistamise päevaga. Sellel puhul otsustasime omavalmistatud munavõi kasuks. Nii algaski hommik muna keetmise ja sinna juurde kuuluva aruteluga munatoitudest. Juttu jätkus kauemaks ning munad jõudsid äragi jahtuda ja võis koorimist, hakkimist alustada. Tore oli jälgida, kes oli koduski abiks olnud ja kelle jaoks oli see tegevus esmakordne. Hakitud munadele lisasime majoneesi ja maitserohelist ning segasime hoolega. Seejärel said kõik endale ise võileiba valmistada ning taas sai tõdeda, et omavalmistatud toit maitseb oivaliselt.

Aprillis saime osa VVV kevadmatkast Vapramäel, kus toreda ja sõbraliku retkejuhi Külli näpunäidete ja õpetuste toel vihmast ilma trotsides jälgisime esimesi kevadisi muutusi metsas ning kuulasime linnulaulu.

Põneva prügiteemaga haakus meie õppekäik taaraautomaadi juurde. Iga laps oli kodust toonud tühja pudeli, mida siis üheskoos masinasse viima läksime. Suurt   arutelu tekitas saadud raha kulutamine. Nii jätkuski teekond kauplusesse ühiselt ostu sooritama. Andis ikka mõelda ja arutleda, mida osta, et kõik oleksid rahul. Lõpuks jäid valikusse Lotte maisipulgad ja küpsised, millega maiustasime peale lõunasööki.

Mai algul toimus väljasõit Viljandisse, teatrisse vaatama etendust „Cipollino seiklused”. Eelnevalt olime rühmas lugenud läbi G. Rodari samanimelise lasteraamatu, et veidi aimu saada eesootavast lavastusest. Eks oli omajagu pabistamist, polnud me nii pikka reisi varem ette võtnud. Bussisõit möödus kiiresti ning peagi olime Mulgimaa pealinnas vastrenoveeritud teatrimajas. Tegime väikese tutvuse hoones ja oligi aeg leida saalis oma kohad. Etendus oli kaasahaarav, lõbus, nalja ja naeru pakkuv nii lastele kui suurtele. Palju elevust tekitasid vahvad ja ilmekad kostüümid. Kaks tundi möödusid kui silmapilk ja juba oligi aeg bussis keha kinnitada ning alustada tagasiteed. Toredaid teatrimuljeid jätkus veel kauaks pajatada.

Õppeaasta otsustasime kokku võtta rongisõiduga Elvasse, seal pidada piknikku ja tagasi tulla bussiga. 24.mai hommikul olid selleks ettevõtmiseks valmis nii suured kui väikesed Tõrukesed. Nõnda läkski lahti teekond raudteejaama. Ootusärevus oli suur, lapsed polnud nõus ühegi peatusega teel, kartes rongist maha jääda. Seetõttu jõudsime kohale piisavalt aegsasti, aga peagi kostus rongivile ja paistma hakkas „porgand- rong”. Rongis ootas meid suur üllatus. Kuna vedurijuhiks oli meie tugiisik Pille abikaasa, said kõik matkalised külastada rongijuhi töökohta. Oli see vast põnev ja nii mõnigi oleks tahtnud hoopis Valka sõita. Aga mis parata, tuli Elvas väljuda. Ilmataat otsustas meid rõõmustada päikesepaiste ja sooja ilmaga. Nõnda oli mõnus teha tiir ümber Arbi järve, imetleda varsakapju, parte, hiiglaslikke pajupuid ning „tondilossi” lammutamist. Jõudnud lauluväljakule, lõime pinkidel lahti piknikulaua, kus kõik said ühiselt nosida kaasavõetud suupistetega. Seejärel tuli aeg kotid kokku pakkida, praht prügikasti panna ja jalutada jaama, et bussiga tagasi lasteaeda sõita. Kõik laabus suurepäraselt ja ühiselt jõudsime tõdemuseni, et sellised väljasõidud annavad positiivse emotsiooni meile kõigile.

Kena suvepuhkust soovides suurte Tõrude meeskond!