Särakrõlli lapsed teavad päris kindlasti, et kodu pole ainult korter, kus elatakse. Kodu on koht, kus laps elab ja liigub ja mängib. Kodu on Eestimaa. Kodu peab hoidma puhtana, sest siis on meil hea olla.
Aprilli lõpunädala planeerisime keskkonnanädalaks st rääkisime oma kodu hoidmisest ja elamisväärsusest rohkem kui muidu, tegelesime prügi sorteerimisega, väärtustasime taaskasutust ja püüdsime leida äravisatavatele asjadele tavapärasest erinevat rakendust. Kas teadsite, et märjast ajalehest saab voolida? Proovige, see on lõbus! Pisut seda ja teist ning valmivad autod ja lennukid ning WC paberirullidest valmis aknalauatäis Käsilasi. Jänku-Jussi ning Prügihundi ja Superjänese abiga saime selgust prügi teekonnast ja sorteerimise vajalikkusest. Parim viis lapsi loodusega sina peale saada on lasta neil ise uurida, katsuda ja vaadelda, sest vahetu kogemuse kaudu omandatu jääb paremini meelde ning tavaliselt ei leidu last, kes ei tahaks ise tegutseda.
Ja 26. aprillil võtsidki Särakrõllide lapsed kodust kaasa töökindad ja kotid prügi kogumiseks ning siirdusid koristusekspeditsioonile Nõo alevikku. Eesmärgiks oli Lao tänava pumbajaamade ümbrus ja kortermajade ees asuv mänguväljak puhtaks teha. Lisaväärtusena saime muu hulgas teada, et pumbajaamast saavad oma puhta joogivee kõik ümberkaudsed suured majad ning lasteaed.
Lapsed tegutsesid hasardiga. Leidsime igasuguseid pakendeid – nii krõpsu-, kommi- kui joogipakendeid, jäätisepabereid, kahjuks ka suitsupakke ja -konisid ning klaasikilde. Kokkuleppe kohaselt klaasikilluleiukohale kutsusid lapsed õpetajaid, kes siis killud kotti korjasid. Kogusime kolm kotitäit prügi ning lõpetuseks saime mänguväljakul mängida. Meie rõõmu rikkus algav vihmasadu. Viisime prügikotid konteineritesse ja kiirustasime tagasi lasteaeda.
Tahaks loota, et Särakrõllide eeskuju nakatab ka teisi lapsi loodust hoidma ja puhtust väärtustama. Õhtul koju minnes, olid lapsed kohe juhtinud tähelepanu mahavisatud jäätise- või kommipaberile ja tahtmine oli see üles korjata. Meie eesmärk ei olnudki, et laps hakkab igapäevaselt võõrast prügi korjama, vaid õpetada lapsi märkama kui midagi on valesti ja aidata lastel mõista, et ka tema saab oma hooliva suhtumisega ning kaasalöömisega tervendada kogu Eestimaad. Meie oleme oma panuse andnud.
Õpetajad Anita, Vaike ja Natalja.