Südamenädal meie lasteaias

17. – 21. aprill toimus Nõo lasteaias Krõll Südamenädal. Kuna sellel aastal räägitakse Südamekuu raames palju suhkrust ja suhkru sisaldusest toidus, siis seda tegime ka meie.

Südamenädal algas lastaia hoovis tervisediskoga. Enne suuremat tantsimist näitasid Krõll koos oma sõpradega ette erinevaid võimlemisharjutusi meie eurolaulikute Koidu ja Laura „Verona“ muusika saatel. Kui keha soe, siis läks tantsuks. Lapsed hüppasid ja kargasid värskes õhus, rõõmu oli palju.

Teisipäeval viidi igasse rühma ühe toiduaine pakend ja valge suhkur. Lapsed koos õpetajatega pidid uurima välja, kui palju suhkrut vastav toode sisaldab ja siis ära kaaluma ning suhkru koguse purki panema. Kokku kaaluti 8 toodet (ketšup, kohuke, hommikuhelbed, limonaad, jogurti jook, kummikommid, vahukommid ja  šokolaadi kreem.). Tervisemeeskond tegi suhkurstendi, kus oli infot suhkru tarbimise ja  4 erineva lisatud suhkru kohta. Kokku koos laste poolt mõõdetud toodetega tuli tore näitus, mis pani nii mõnegi lapse ja täiskasvanu imestama, kui palju võib üks toode suhkrut sisaldada.

Palusime lastevanematel teha rühmadesse tervislikke maiuseid ja lisada juurde retsept, et ka teised saaksid neid kodus teha. Maiuseid tuli palju ja väga huvitavaid. Suur aitäh vanematele, et võtate osa meie ettevõtmistes!

Kolmapäeval tegid lapsed rühmades erinevaid katseid veega –Upub, ei upu! (Kivid, paber laev, mängu laev,  suled, mündid jm.). Vaadati kuidas sulavad vees suhkur ja sool, mis juhtub piprase veega, kui sinna panna sisse sõrm, kuidas sulab jääkuubik. Õues joonistasid lapsed veega asfaldile. Laste lõunauinaku ajal oli personalile kristallide koolitus/töötuba, kus  Anneli Barlund  näitas erinevaid kristalle ja rääkis nende kasulikkusest.

Neljapäeval toimus liikumisõpetaja poolt korraldatud orienteerumine 6-le rühmale. Seekord mindi lasteaia hoovist välja. Rühmad pidi kaardi abil ülesse otsima 3 punkti. Igas punktis ootas neid ka ees ülesanne. Kui keegi nägi kirevates vestides lapsi staadioni, vallamaja ja järve juures, siis need olid meie tublid orienteerujad.

Reedel oli plaanis II Krõlli jooks ümber Veskijärve, kuid Ilmataat segas vahele ja hommikul ilma vaadates otsustati jooks ära jätta.

Mitmed meie töötajad lugesid samme terve nädala jooksul.

Järjekordne Südamenädal tuli väga tore ja õpetlik. Kindlasti jälgige ka ise kui palju suhkrut mingi toode sisaldab, siis teate kas see on ikka teie tervisele kasulik. Ärge unustage ka liikumist!

 Helen Klaos

tervisemeeskonna liige