Koolieelikud Alam-Pedjal jälgi uurimas

Talvel on põnev uurida, mida on teinud metsloomad, kuidas on nad metsas elanud, missuguseid märke ja jälgi oma tegevusega maha jätnud.

Selleks, et seda kõike uurida sõitsid Põngerjate ja Mesimummide rühmade lapsed osa võtma Alam-Pedja Loodusmaja poolt korraldatud õppeprogrammist „Kes need jäljed siia jättis?”

Lapsi võttis vastu projektijuht Piret Valge, kes selgitas kohe, et seoses lume puudumisega on keeruline matkarajal metsloomade elutegevuse jälgi leida.

Vaatamata sellele toimus programmi sissejuhatav osa õues.

Lastel oli võimalus osa võtta toredast liikumismängust, kus sai oma eelnevaid teadmisi metsloomade elu kohta proovile panna.

Edasi toimus tegevus loodusmaja ruumis, mis oli väga soe ja hubaselt sisustatud.

Lapsed istusid pehmetel, värvilistel patjadel ja kuulasid huviga Piret Valge poolt antud teadmisi selle kohta, missuguseid jälgi ja märke jätavad loomad loodusesse oma elutegevusega.

 Juttu oli põtrade, kitsede, jäneste, metssigade, huntide, rebaste, kobraste toimingutest. Eelnimetatud metsloomad oli lastele tuntud, vähem tunti kährikkoera ja nirki.

Suurt elevust ja põnevust tekitas lastes Kuldvillaku mäng, mis oli laste teadmiste kontrolliks. Oli aru saada, et lapsed olid palju uusi teadmisi metsloomade elu kohta juurde saanud.

Enne kodupoole sõitu, leidsid lapsed iseseisvalt teepervelt mõne jälje ning matkisid jäneste, karude, huntide liikumist.

Usume, et metsas on nüüd lastel palju huvitavam viibida, sest nad oskavad märgata loomade poolt tekitatud märke ja jälgi.

Õpetajad Lydia, Kersti ja Tatjana