Tõrukeste jaanuarikuu…

Alles see oli, kui ootasime pikisilmi jõule ja aastavahetust. Nüüd on see kõik möödanik ning 2017 aasta esimene kuugi juba selja taha jäetud.

Uue aasta esimene nädal möödus paljudel mudilastel talvevaheaja tähe all. Talvekuu teiseks nädalaks olime taas oma rühmas ning valmis uuteks põnevateks ettevõtmisteks. Juba teist aastat järjest toimub krõlliperes jaanuari algupoolel piimanädal, mis pakub toredat vaheldust igapäevaelule. Möödunud aastal katsetasid Tõrukesed jogurti, vahukoore ja või valmistamist. Sellel korral mõtlesime teha mõnda toitu, kuhu käib ka piim. Väikese arupidamise järel otsustasime, et mis oleks vahvam ühest talvisest pannkoogi ja kakao hommikust. Mõeldud- tehtud! Suured Tõrukesed muretsesid vajaminevad toiduained ja kuna pliit oli meil rühmas olemas, siis võiski koogitegu alata. Taigna segamise käigus sai arutada igaühe kodust koogiretsepti ning kes kui palju emal abiks on olnud. Sai selgeks, et muna katkilöömine ning taigna parajaks segamine polegi kõige kergem töö. Tegusalt toimetades sai peagi koogitaigen valmis ning õpetaja- abi Annelisi valvsa pilgu ja õpetussõnade saatel võis küpsetamine alata. Iga laps saigi endale ise koogi küpsetada ning valida lisandi moosi, mee ja juustu hulgast. Järgnevalt arutasime läbi ka kakao valmistamise algtõed  ja peagi istusime lauas, ees endaküpsetatud kook ning tassis auramas mõnus kakaojook. Oh maitses see vast hästi!

 Planeerides oma rühma talviseid tegemisi, jäi silma Raadimõisa Snowtubingu kutse lasteaedadele, kus oodati väikesi mudilasi aega veetma. Arutades seda mõtet lastevanematega, ootas meid positiivne vastukaja. Nii tuligi õppealajuhataja Liisil tellida buss ja kooskõlastada sobiv aeg. Eks oli parasjagu närveerimist ning mõtlemist, et ega ilmataat hulle vempe kavatse visata. 25. jaanuaril ootaski lasteaia väravas tuttav buss ja sõit võis alata. Teekond möödus ruttu, sai ju huviga aknast uuritud Tartu linna tuttavaid kohti. Peagi oli linn läbitud ja meid ootasid sõbralikud töötajad Raadimõisa Snowtubingus. Alustuseks tutvustati kõigi vahendite juures reegleid, mida tuli täita, et kõik ohutult sujuks. Nüüd võis lustimine alata! Tore oli, et peale mäest alla sõitmise, võis nautida vahvat karuselli ning batuuti. Nii jaotusidki lapsed sujuvalt erinevate tegevuste vahel ning keegi ei pidanud pikas järjekorras ootama. Oma elamuse said ka lapsi saatvad täiskasvanud, kes vastavalt oma soovile valisid sobiva kõrgusega raja, kust alla sõita. Kõrgelt mäest laskudes, pääses välja nii mõnigi kiljatus, aga ülivahva emotsioon oli seda väärt. Poolteist tundi möödusid kiire tegutsemise tähe all ja peagi ootas meid taas buss, et naasta lasteaeda lõunale. Küll maitses tagasijõudes hästi kuum supp ning oligi käes mõnusa lõunauinaku aeg.

Loodame, et Raadimõisa Snowtubingu rõõmsatel ja tegusatel tegijatel jätkub tahtmist ning energiat edaspidigi pakkuda vahvaid talverõõme.

Tegemisi jätkus Tõrukestel terve jaanuari vältel, aga need olid kaks eredamat üritust. Aitäh lapsevanematele, kes on valmis meie ettevõtmisi toetama.

Tekst ja pildid :Tõrukeste meeskond