Sügiskuud Tõrukeste rühmas

Kiirelt ja toimekalt on möödunud õppeaasta neli esimest kuud. Septembri tegemistest, käimistest oleme juba rääkinud, nüüd siis lühike ülevaade edasisest.

Oktoober on „Hea õpetaja kuu“, seetõttu on saanud traditsiooniks lapsevanemate tegutsemine rühmades. Siinkohal lisaks muidugi, et kui kellelgi on toredaid ideid ja mõtteid lastega läbi viimiseks, siis olete alati oodatud, mitte ainult oktoobris.

Meie rühmas tegid toreda pakkumise Adeele ema ja Tuule isa. Adeele ema Annika oli nõus koos lastega valmistama isadepäeva kingituseks sinepipulbriga jalavannisoola. Novembrikuu on ju teada- tuntud oma külmetuste ja tõbedega. Siis kulub ka isadele ära mõnus jalavann. Sobiva koguse valmimiseks jätkus lastel mõnusat segamist, nuusutamist, pakkimist tükiks ajaks.

Tuule isa Guidoga läbi viidav projekt võttis kauem aega, nii jõudsime toreda tulemuseni alles novembris. Nimelt pakkus lapsevanem välja idee, et võiks teha koos lastega neile ühesugused T- särgid. Tänud vanematele, kes muretsesid oma võsukestele sobivad särgid. Rühma täiskasvanute ülesandeks oli kõigi väikeste tõrukestega joonistada laste portreed, mille Tuule isa üheks toredaks pildiks kujundas. Eks see kõik võttis omajagu aega. Aga lõpuks jõudiski kätte kauaoodatud päev, kui Tuule isa oli kohal ja lahti läkski keerulise nimega tegevus: serigraafia. Tulemus oli vaeva väärt ning majas ühtse vormiga ringi liikudes on väikesed tõrud pälvinud imetlust ja tunnustust.

Sellel õppeaastal otsustasime lastega proovida toidu valmistamist. Need päevad on olnud üheks oodatumateks. Rohke õuna-aasta soosis meie ettevõtmisi igati. Nii alustasimegi õuna- ja porgandimahla ning toorsalati valmistamisega. Aitäh tugiisik Pillele, kes tõi rühma väikese mahlapressi, millega oli võimalik proovida mehu pressimist. Ka enda riivitud toorsalat maitses oivaliselt. Edasi valmis meil leivanädala raames uhke võileivatort, mille puhul saab samuti tõdeda, et oma tehtud toit maitseb ikka kõige paremini. Detsember on jõulukuu ja mis oleksid jõulud ilma piparkookideta. Siinkohal suured tänud õpetaja-abi Annelisile, kes toimetas rühma praeahju, et magusat jõuluhõngu leviks terves majas. Lahked lapsevanemad lubasid meid varustada õuntega, nii ootab meid ees maitsvate ahjuõunte küpsetamine.

Detsember on Tõrukestele olnud tõeline kultuurikuu. Nimelt õnnestus nautida kahte teatrielamust. 5.detsembril käisime Vanemuise väikeses majas vaatamas Rakvere Teatri jõuluetendust „Hansuke ja Greteke“. See lavastus pakkus südamlikkust, headust, aga ka pisut hirmu ja põnevust. Kojusõidul bussis oli mõnus emotsioone vahetada ning muljeid jätkus emadele, isadele ja teistele kodustele. 15. detsembril ootas meid etendus „Pettsoni ja Finduse jõulud“ Laulupeomuuseumis. Nautisime sooja,  südamlikku ja lõbusat lavastust, aga samas ka mõnusat ning hubast ruumi.

Lõpetuseks tänamegi väikeste Tõrukeste vanemaid, kes on finantseerinud meie kultuurihuvi. Samuti ütleme suured tänud neile vanemaile, kes on olnud abiks lõunatundidel laste und valvates.

Jäämegi ootama jõulupidu ja lahket jõulutaati, kes peagi peaks meie juurde saabuma.

Kena jõuluaega soovides: Külliki Soo, Kaidi Voor, Annelis Rohtmets, Pille Merisalu.