Septembrikuu Tõrukeste rühmas

Mõnus suvi möödus kiirelt ja septembri algul olid  kõik kakskümmend tõrukest taas oma rühmas. Selle õppeaasta eesmärgiks seadis rühma meeskond avastamist ja õppimist väljaspool lasteaeda.

13. septembril ootaski buss lasteaia värava taga, et sõidutada meid Tartusse AHHAA keskusesse. Oi, oli sellel üsnagi lühikesel reisil vadistamist ja äratundmisrõõmu, kui nähti bussiaknast kodumaja või tuttavaid kohti linnas. Teaduskeskuses võeti meid sõbralikult vastu ja jagati mõningaid õpetusi ning näpunäiteid. Õppeaastale magusa alguse loomiseks valisime šokolaadi valmistamise töötoa. Lapsed kuulasid huviga, kuidas jõuab see mõnus maiustus meie lauale ning seejärel sai juba igaüks ise endale väikese šokolaadi valmistada. Oli ju ülimalt vahva kaaluda ja mõõta täpselt kõiki koostisaineid, et šokolaad tuleks õigesti välja. Täiskasvanute pisukesel juhendamisel toimiski kõik hästi ning magusad suupisted läksid külmikusse tahkuma. Sellel ajal saime tutvuda ülejäänud keskusega ning avastada- kogeda palju põnevat. Lõbusaid emotsioone pakkusid erinevad peeglid, kust said ennast näha ülipika, -paksu või -lühikesena. Väikest paanikat tekitas aga peeglituba, kust väljapääsu leidmine polnudki nii kerge. Kindlasti oli see ainult pisuke pilguheit AHHAA toredasse teadusmaailma, sest õhtul koju minnes jätkus muljeid ning kuuldus palveid vanematele selle toreda koha taasavastamiseks. Vahvat päeva jääb meenutama ka keskuse kauplusest ostetud magnetmäng, millega tahetakse väga konstrueerida.

23. septembril toimus Vapramäel järjekordne VVV üritus. Nimelt osalesime mesilase õppeprogrammis. Sedapuhku oli bussisõit juba tuttav ja peagi olime kohal. Vapramäe Loodusmaja juures ootas meid rõõmsameelne retkejuht, kes andis lühiülevaate toimuvast ning jagas kõigile erksad kollase- mustatriibulised vestid. Nii nägimegi õpperajale minnes välja tõeliste mesimummidena. Õppekäigu jooksul saime teadmisi mesilaste elust- olust, taimedest, metsaelust. Jutu ilmestamiseks mängiti mitmeid mänge, kus tuli kasutada saadud teadmisi ning sai tunda end tõeliste sumisejatena. Need metsas veedetud paar tundi möödusid kui linnutiivul ja oligi käes aeg sõita lasteaeda lõunasöögile. Taas jätkus saadud teadmisi ning uusi muljeid tükiks ajaks. Sellised olid meie kaks toredat väljasõitu septembris, aga vahvat sagimist- toimetamist jätkub igasse päeva.

Aitäh Kristile ja Liisile, kes on abiks olnud sobivate reiside ja bussi hankimisel ning aitäh lapsevanematele, kes on toetanud ja nõustunud meie tegemistega, loodame, et selliseid mõnusaid käimisi jagub terveks aastaks.

 Õpetajad: Külliki Soo ja Kaidi Voor.