Lepatriinude jõulukuu

Jõulukuu oli meie rühmas teguderohke ja sellel kuul käis arvuliselt kõige rohkem lapsi kohal.

Detsembri esimesel esmaspäeval võtsid lapsi ja töötajaid väravatel vastu päkapikud – see lõi juba oodatava jõulutunde.

Detsembrikuu hommikusöökidest oli näha, et lastel käis kodus päkapikk, kes pani sussi sisse magusat, seevastu lasteaias käis esmaspäeviti mänguasja päkapikk. Ta oli rühmatuppa ära peitnud erinevaid puslesid, lauamänge ja raamatuid. Lastel oli põnevust kuhjaga.

Terve kuu vältel lugesime jõulujutte, luuletusi ning rääkisime päkapikkudest ja laste kingisoovidest. Soove oli igasuguseid – punane auto, must auto (sest vana läks katki), nukud, raketimäng, robot, tuletõrje lego, ,,Pöial – Liisi raamat“, kes printsessiks muutus, Matu raamatu kleepsud ja ka kommi ning šokolaadi.

Ühel neljapäeval kui olime hommikuringis, kõlas uksele koputus. Kuna majas olid ka töömehed, ei pööranud me esialgu sellele tähelepanu. Siis koputati uuesti ja valjemalt. Üks poiss hõikas kohe, et see on jõuluvana. Nii oligi. Jõuluvana võeti vastu erinevate tunnetega. Oli elevust, äratundmisrõõmu. Ühel poisil tuli nutuvõru ümber suu ja silmad läksid niiskeks, üks laps puges tädi Tiia kaissu. Jõuluvana rääkis oma kiirest ajast enne pühi ning lapsed küsisid, et millega ta meie lasteaeda tuli. Loeti jõuluvanale luuletust ja saadi vastu piparkooki.

Detsembris võtsime osa kahest kunstitööde konkursist. Kõigepealt Sillaotsa Kooli jõulukaartide meisterdamise konkurss Tartu maakonna lasteaedadele. Seejärel laste kunstitööde näitus ,,Imeline jõuluaeg“. Tööd avaldatakse jaanuaris 2013 veebilehel lastekunst.tumblr.com.

Jõulupeo päeval võttis lapsevanemaid fuajees vastu jõuluvana. Vanemad pidid salmi lugema, siis pääsesid saali. Jõuluvana pakkus kõigile piparkooke.

Vahetult enne saali minekut tegime lastega rühmas moedemonstratsiooni, et kõik saaksid näidata oma kauneid peoriideid. Paki kättesaamiseks loeti luuletust ja tantsiti. Lapsed olid peol väga tublid.


Ilusat aastavahetust kõigile!


Vanemõpetaja Kaja Lilla