Jalgrattapäevad 2016

Maanteeamet toetas 2016. a Nõo lasteaia liiklusohutusalase projekti „Rattapäev!“ teostamist. Projekti põhieesmärgiks oli tagada Nõo lasteaia laste liikluskasvatuse raames ratturina liikleja õpetuse korraldamine. Projekti käigus hangiti lasteaeda jalg-, tõuke- ja jooksurattaid, samuti küünarnuki-, põlve- ja randmekaitsmed ning kiivrid.

23-26 mail toimus Nõo lasteaias jalgrattanädal. Esmaspäeval käis  lastele rääkimas noorsoopolitseinik Tiit Treial. Ta rääkis lastele, mis peab olema nii rattal kui ka jalgratturil korras enne jalgrattaga sõitma hakkamist.

Teisipäeval toimus 4 suuremale rühmale jalgrattapäev, kus lapse sooritasid jalgrattaga erinevaid vigursõite. Neljapäeval toimus 4 noorema rühma jalgrattapäev, kus sõimelapsed said proovida jooksurattaga liikumist ning teistele rühmadele oli tehtud lihtsamate ülesannetega teerada.

Liikumisõpetaja Helen

 

 

 

 

 

Oli tore nädal. Kindlasti tuleb meie lasteaias jalgrattanädalaid veel, sest nii me saame koostöös vanematega aidata lastel jalgrattaga paremini ja turvalisemalt sõitma õppida.