Nõidade pidu

Eesti rahvakalendris nimetatakse 1. maid kõikide tarkade ja nõidade päevaks.

Meie lasteaia suured ja väikesed nõiad kogunesid  4.mail saali, et tähistada volbripäeva.

Pidu algas „Väikese nõia“ näidendiga õpetajate esituses. Kus väike nõid püüab laste abiga nõiduda vihma, aga oh üllatust, sajab hoopis pesunäppe. Vares Aadam aga teab milles asi – väike nõid ei suuda keskenduda, sest täna on Walpurgi öö ja ta  tahab väga Blocksbergi mäele lennata, kus suured nõiad tantsivad.

Väikene nõid – kõigest sada kakskümmend seitse  aastat vana! Sellises  eas nõial pole Walpurgi ööl Blocksbergi mäele lennata lubatud. Aga nii väga tahaks !

Ent selleks, et Walpurgi ööl tantsima lennata võiks, peab saama heaks nõiaks. Peab tundma kõiki väikeseid ja suuri nõiavigureid ning seisma silmitsi nõianõukoguga, kes väikese nõia oskused proovile panevad.

Väike nõid aga otsustab vaatamata keelule peole minna lootes , et nõiamäsu sees ei märka teda keegi. Laste laulusaatel tantsides jääb aga tädi Rumpumpelile vahele ja peab aru andma peanõiale.

Nõidadekogu ees tõestab väike nõid, koos lastega nõidudes, et on saanud heaks nõiaks – nõidudes korviga maiustusi lastele ja tal lubatakse jääda nõiapeole tantsima. Ja nõiatrall võib alata.

Tänan näidendis osalejaid. Aitäh Liis, Kaie, Viive, Aigi, Karin ja Annika.

Naerukrõllide õpetaja Piret