Südamenädal 2016

18.04-22.04 tähistasime lasteaias südamenädalat. Ettevalmistused algasid juba varakult. Käesoleval õppeaastal vastutas südamenädala korraldusliku poole eest tervisemeeskond. Arvasime, et igal päeval peaks toimuma laste jaoks midagi põnevat.

Esmaspäeva alustasime videovõimlemisega, mida viisid läbi Naerukrõllide õpetaja Karin ja Särakrõllide õpetaja abi Natalja.Lastele võimlemine meeldis. Suuremad palusid lisalugusid ja tegid liigutusi väga täpselt kaasa. Rõõmu oli palju. Nädal algas energiliselt.

Pikas koridoris toimus näitus: „Mida teen oma südame heaks“ Kõik Krõlli meeskonna liikmed olid oma mõtted südamele kirjutanud ja teistel oli võimalus nendega tutvuda.

Fuajees oli tervisemeeskond üles pannud tervisestendi, millelt sai näpunäiteid tervise hoidmise kohta.

Teisipäeval toimus Lepatriinude ja Mesimummide rühmale tervisliku toitumise töötuba saalis, mida viis läbi meie oma maja lapsevanem Tuuli Taimur. Teooriale lisaks oli lastel võimalus ka päriselt tervislikku toitu valmistada, tehti smuutit ja toorpallikesi.

Kolmapäeval pöörasime suuremat tähelepanu liikumisele ja teistele head tegemisele.Lapsed koos õpetajatega olid rühmades valmistanud kaardid „Soovid sõbrale südame heaks!“ Kolmapäeval, õuesoleku ajal, oli võimalus ette võtta üks jalutuskäik ja oma soovid edasi anda. Sõpru oli meil palju, külastati valda, raamatukogu, perearstikeskust, hambaravi, apteeki, Soolot, põhikooli ja muusikakooli.

Kolmapäeva õhtul toimus lasteaia töötajatele „Tervislike toiduvalikute tegemise“ koolitus- töötuba, mida viis läbi R. Õigemeel.

Neljapäeva hommikul oli maja elevust täis. Plaanis oli valmistada rühmades maitsevõid ja ikka nii nagu vanad eestlased seda tegid. Koor oli tarvis ise purgis võiks loksutada ning seejärel lisada meelepärane. Lastel õnnestus või tegemine suurepäraselt. Omatehtud maitsevõi oli aga eriti hea.

Reede hommikul sõitis muusikaõpetaja Annika koos 15 laululapsega Kambjasse laulupäevale, siis oli süda täis rõõmsat laulu. Laulupäeval osales üle 200 lapse erinevatest Tartu maakonna lasteaedadest. Lapsed osalesid rongkaigul, said olla  osa ühendkooride esinemisel ja esitasid laulu „Lepatrinu“

Õhtul toimus I Krõlli jooks ümber Veskijärve. Jooksu ergutajateks olid kohal kass, tiiger, põrsas, Krõll, jänes. Enne jooksu tegi Krõll osalejatele soojendusvõimlemise ja 18.15 anti start. Lapsed olid tervisejooksul koos vanematega. Iga lõpetaja sai šokolaadimedali ja A Le Coq toetas meie Südamenädala lõpujooksu maitseveega. Aitäh!

Oli taas kord üks erakordselt tore ja sisukas nädal. Aitäh kõigile, kes nõu ja jõuga kaasa aitasid. Aitäh osalejatele ja hea sõnaga toetajatele.

Tervisemeeskonna nimel

Liis Randmer

õppealajuhataja