Vastlapäeva ettevalmistamisega alustasime juba rühmas lumememmede meisterdamisega. Õpetajad olid oma loovuse valla päästnud ja lapsed oma osavad sõrmed käiku lasknud ning valmisidki mitmekülgsed ja omapärased lumememmed. Neid oli käbidest, korkidest, sokkidest, plasttopsidest ja pudelitest ning ka erinevalt kasutatud pabertehnikast ja nendest kõikidest valmis lasteaia fuajeesse lumememmede näitus „Lumememmede rongkäik”.
Vastlapäeva pidamisega on alati lood nii, et kas lund on või ei ole. Mida siis teha kui lund ei ole, sest traditsioon on ju pika liu laskmine.
09. veebruaril toimuski meie lasteaias vastlapäev. Kuna lund ikkagi ei olnud, siis õues pikka liugu lasta ei saanud, küll aga oli saalis mitmeid tegevusi ja toredaid mänge, mis olid juba aegsasti ette valmistatud.
Hommikul viis liikumisõpetaja Helen igasse rühma ühe notsu pildi, kellel puudus saba. Kõik, peale sõimerühmade laste, pidid notsule saba taha joonistama kinniste silmadega. Pärast oli nalja palju, kui kellegi notsu saba sattus notsust kaugele või hoopis kõrvade vahele. Lastel oli kõige toredam ja naljakam vaadata rühmaõpetajaid, sest ega nendelgi see saba päris õigesse kohta ei sattunud.
Igal rühmal toimus oma liikumistegevuse ajal vastlapäeva tegevus. Kes ütleb, et toas ei saa kelgutada? Helen oli välja mõelnud viisi, kuidas saab teist last toas kelguga vedada, nimelt vatiteki peal.
Sõimelapsed said tekkide peal kelgutada, ronida võimlemisredelil ja mängida „jääpurikaid“ ning visata värviliste „lumepallidega“.
Suuremad lapsed said mängida erinevaid liikumismänge, et saali tuua rohkem talvehõngu. Elevust tekitas teatevõistlus vatiteki kelgul sõbra vedamine. Rõõmu ja lusti oli küllaga.
Kuna vanarahval oli kombeks ennustada ilma vastlapäeval, siis lapsed mängisid ka ühte ennustamis- mängu. Mõne rühma aasta ennustus tuli vihmane, mõnel päikeseline.
Suur tänu kõikidele õpetajatele ja lastele.
Tekst: Helen, Kaile, Kaja
Fotod: Liis Randmer