Piimanädala raames külastas lasteaeda AS Tere

Krõlli lasteaed kuulub tervistedendavate lasteaedade hulka, seega peame väga oluliseks tervislikke eluviise ja tervisealaste teadmiste laiendamist.Sellel õppeaastal oleme pööranud rohkem tähelepanu erinevatele teemanädalatele.

11-15 jaanuaril 2016 aastal toimus Krõlli lasteaias PIIMANÄDAL. Lepatriinude ja Mesimummide rühmale toimus jäätisevalmistamise õpituba, mille viisid läbi Maaülikooli doktorandid, kes kuuluvad gruppi „Elus Teadus“ Elus teadus on grupp inimesi, kes räägivad teadusest huvitavalt ja nii öelda „inimeste keeles“. Jäätise retsept oli lihtne, aga valmistamine nõudis päris suurt füüsilist pingutust, kuid asi oli vaeva väärt, sest omatehtud jäätis maitses eriti hea. Veel said lapsed teadmisi piimaandjate, piima tootmise, piimatoodete ja kõige piimaga seonduva kohta.

14 jaanuaril külastas lasteaeda AS Tere Viljandi filiaal. Üritus andis ülevaate erinevatest piimatoodetest, piima kasulikkusest. Lapsed said tooteid näha ja ka degusteerida. Maitsta sai kodujuustu, keefiri, kohupiimakreemi, vaarika hapsi.

Külas oli ka AS Tere maskott, kes naerutas lapsi ja jagas kõigile kohukesi.

Kingituseks tõi Tere meile helkurvestid, et meie lapsed saaksid käia turvaliselt õppekäikudel, oleme südamest tänulikud! Helkurvestide jagamist toetas Eesti Autospordi Liit. Veelkord, aitäh!

Tekst:Liis Randmer

Pildid: Helen Klaos