Aabitsanädal oli jätkuks raamatukogunädala raames toimunud õppekäigule Nõo raamatukokku. Raamatukogu juhataja Helle Voore tutvustas lastele erinevaid aabitsaid, millest üks oli täiesti teistsugune, nimelt värviaabits, selle laenutasime rühma kaasa ka. Seda aabitsat põhjalikumalt uurides saime teada, et kõige tavalisemat rohelist värvi saab iseloomustada väga erinevate omadussõnadega. Nt. pirniroheline, kaseleheroheline, mururoheleine, kuuseroheline, piparmündiroheline, tammetõruroheline, oliivroheline, sammalroheline jne.
Korraldasime rühmas aabitsanäituse, mille eesmärgiks oli vaadata erinevate aegade aabitsaid.
Kõige vanem aabits pärines aastast 1955 ning kuulus Rihardi vanaisale. Toodi veel emade, isade ja sugulaste aabitsaid. Paljude vanade aabitsate kaanel on kuke pilt. Läbi aegade on kukest kujunenud tarkuse ja ärksuse sümbol.
Vaatasime ja uurisime, mis on aabitsates ühesugust ja erinevat. Jõudsime järeldusele, et kõik algab alati A tähest ja esimesed sõnad on erinevatel ajastutel ühesugused: AI, UI, OI, LAA, LEE, AILI LAULA. Pildid olid erinevad, vastavalt ajastule ja kunstnikele.
Kui lugemisest ja õppimisest on rohkem kui küllalt, siis rõõmustab lapsi NALJAPILDIAABITS.
Aitäh kõikidele vanematele, kes meie näitusele aabitsad tõid ja meie koolivaheajanädala tegemisi sellega rikastasid.
Lepatriinude rühma õpetaja Kaja Lilla