Presidendipaar lasteaias

Esmaspäeval 23. veebruaril külastas Eesti Vabariigi tulevane president Jarek Toova ja tema väljavalitu Marita Shornikova Nõo lasteaeda Krõll. Tegemist oli Eesti Vabariigi 97. sünnipäeva programmi kuuluva üritusega.

Kõrgete külaliste kohalolek äratas huvi ja tekitas teatavat elevust ning segadust kogu lasteaiaperes – mida selga panna, kuidas käituda ja mida nõuab etikett. Seda, enam, et keegi meist (va Maire) ei olnud varem presidendi vastuvõtul käinud. Lapsed esinesid riigi esipaarile üheteistkümnest isamaalisest laulust koosneva kontsertkavaga.

Visiidi peaeesmärk oli anda üle tänusõnad  ja teenetemärgid Nõo lasteaia lastele ja töötajatele. Nädal enne oma visiiti kirjutas Eesti Vabariigi tulevane president Jarek Toova alla otsusele anda seoses iseseisvuspäeva ja Nõo lasteaiale osutatud teenete eest välja kaks kohalikku autasu:

Orden: Valgetähe V klass MAIRE KUBRI – vastupanuvõitleja, pedagoog, pikaajaline hariduselu edendaja;

Orden: Valgetähe IV klass VIIVE SISASK – loodushoiu edendaja, lasteaia

õueala puhtusele kaasaaitaja.

Lisaks sai iga rühm Suure Suure Särava Tänutähe, millega tulevane president avaldas tunnustust  lasteaia töötajatele ning lastele heade tegude ning mängulise õpitahte eest.  Tänutähte võib võrdsustada  suure kallistuse ja südamest tulnud tänuga. See on „raha“, mis kannab väärtusi. Kes omab kasvõi ühte tänutähte, on midagi olulist teinud.

Tulevane president ise ja tema kaunis kaasa olid kogu kätlemistseremoonia aja heas tujus ja tundsid end kindlalt. Esipaari kehakeel näitas, et omavaheline läbisaamine on soe ja siiras.  Preili Marita tervitas külalisi rahvariietes, mis sobisid talle kui valatult ja andsid kinnitust esileedi heast maitsest – ajatu, elegantne ja väärikas.

Tulevase presidendi aastapäevakõne kandev idee oli ühtekuuluvustunne. „Meie, selle maja  asukad, kasvame ja areneme koos iga päev – märkame, toetame ja abistame nii väikseid kui ka suuri enda kõrval. Hoolime, hindame mänguilu ja loovust. Oskame olla õnnelikud selles hetkes.“

Eesti tulevane riigipea viitas oma kõnes ka väikestele puudustele meie majas. „Hetkel teevad murelikuks järjest pimenevad ruumid. Päevad lähevad küll pikemaks ja valgemaks, kuid siiski vajame paremat elektrisüsteemi. Seda enam ajal kui lasteaedadesse on hiilimas uus õppemänguvahend – nuhvel.“

Ükskord me saame nuhvli niikuinii!“ lubas tulevane president Toova lasteaiarahvale.

Oma kõnes manitses Jarek Toova olema meid tasakaalukamad ja mitte kiirustama oma otsustes ja tegudes, olla kannatlikud ning vaadata lootusrikkalt tulevikku. „Iga asi omal ajal. Lootkem koos, et kõik läheb aina paremaks. Juba möödunud aastal tekkis mitmeid põnevaid mänguideid, saime uusi mänguvahendeid ja loodusõpperaja. Sellel aastal alustame uue rühma loomist, sest lapsi on Nõos palju. Kõik on meie seltsi oodatud. Mängige, olge loovad ja õnnelikud just praegu. Kaunist vabariigi aastapäeva, armas Nõo lasteaiarahvas!“ lõpetas tulevane riigipea oma kõne.

Peale kõnet suundus tulevane presidendipaar avavalsile. Bankett võis alata.

Soovime meiegi teile kõigile loovust, mängulisust, innovaatilisust ja huumorit igasse päeva. Head 97ndat Eesti aastat!

Vaike Tiits
Nõo lasteaia õpetaja