Nublu aitab!

Reedel, 19. oktoobril oli lasteaias tegus päev. Personalile algas hommik lühikoolitusega „Tulekustuti kasutamine“. Kui iga töötaja oli saanud kustuti kasutamist ka praktiliselt proovida, asuti rahulikult igapäevatoimetuste juurde.

Seejärel, nagu oli eelnevalt kokku lepitud Elva päästekomandoga, käivitati lasteaia häiresignaal, mis andis märku evakuatsiooniõppuse algusest. Rühmade ülesanne oli võimalikult kiiresti ja ohutult majast evakueeruda. Töötaja, kes avastas tulekolde, pidi sellest telefoni teel teavitama „häirekeskust“ ja lasteaia direktorit. Päästekomando saabudes olid vajalikud kõned tehtud, kõik majast väljas ja evakueeritud laste ning töötajate arvud kontrollitud. Evakuatsiooniõppus õnnestus hästi.

Kohale tulnud päästekomando näitas lastele tuletõrjeautot ja varustust. Iga soovija sai päästeautosse istuda. Autosse pääsemiseks pidid komando liikmed lapsi ikka autosse ja autost välja tõstma. See ülesanne oli päästjatele „trenni eest“.

Kui töövarustus oli põhjalikult läbi uuritud, said koolieelikud päästjatega lasteaia saalis pikemalt tuleohutusest rääkida. Räägiti suitsuanduritest, tikkudega mängimisest, järelvalveta lahtisest tulest, esmasest käitumisest õnnetuse korral, evakuatsiooniolukorras käitumisest, numbrist 112 ja abi kutsumisest.

Meie päev oli osa Lõuna päästekeskuse projektist “Nublu aitab!”

Aitäh Elva päästekomandole koostöö ja õpetliku hommikupooliku eest!

Kristi Voore