Kaisukarupäev

Juba üle saja aasta on lapsed üle maailma mänginud karuga. Tänapäeval on pea igal lapsel kaisukaru. Selle igavesti truu sõbra sünnipäeva tähistatakse suurejoonelise ja rahvusvahelise pidulikkusega juba 34. korda. Kaisukarupäeva eesmärk on mänguloomade kaudu jagada häid emotsioone neile, kes seda vajavad (allikas internet).

Nii ka Nõo lasteaias Krõll toimus 27. oktoobril ,,Kaisukarupidu“. Lapsed pidid kodust oma karu kaasa võtma ja peole tulema.

Kuna lasteaias käib palju lapsi ja suur osakaal on pisikestel, siis korraldasime peo eraldi suurematele ja väiksematele lastele, et emotsioon oleks vahetu ja jõuaks iga lapseni.

Väiksematele lastele etendati lugu lapsest, kellel ei tulnud õhtul üksi voodisse minekul uni ja karu oli valmis appi tõttama. Suurematele lastele lugu, kus kokku said pruunkaru ja kaisukaru.

Õpetaja Kersti rääkis lastele kaisukarude tekkimise ajaloost ja selle päeva traditsioonist üle maailma.  Lõpetuseks mängisid lapsed oma karukestega erinevaid ringmänge. Laste lemmikud,  kaisukarud jäävad lasteaia fuajeesse ning pikale koridorile nädalaks ajaks näitusele.

Vanemõpetajad Kersti Kuningas, Kaja Lilla