Südamenädal

2014 a. on liikumisaasta.

Meie lasteaed ühendas aktiivsema liikumise südamenädalaga, mis toimus14. – 17. aprillini.

Selle nädala jooksul oli meil vahvaid tegemisi ja huvitavaid kohtumisi. Ikka sellest, et kuidas hoolitseda oma  tervise eest ning seda ka hoida.

Nädala alguseks olid koridoris plakatinäitus ,,Minu süda ja sõbrad“. Lapsed, õpetajate juhendamisel  olid valmistanud erinevaid töid. Oli lauamäng, plakat ,,Viie vilja vikerkaar“, ära olid märgitud ka toitumine ja erinevad liikumistegevused. Töödes kajastus õpetajate loovus ja laste teostus vastavalt oma oskustele ja võimetele.

Kõikidel hommikutel toimus vana, hea, äraunustatud hommikuvõimlemine tamburiini saatel, ikka  harki-kokku, harki kokku, üks ja kaks, üks ja kaks.

Esmaspäeval käis hammaste tervisest rääkimas hambaarstitudeng ja lasteaia vilistlane Kerttu Tikkop. Lapsed said teada kuidas hambaid kaitsta ja nende eest õigesti hoolitseda. Kertul oli kaasas ka lõualuu mulaaž ning julgemad said sellel hammaste pesemist demonstreerida.

Teisipäeval oli sportlik õuetegevus, teemaks ,,Rõõm liikumisest“. Suurematel lastel toimus orienteerumisvõistlus lasteaia õuealal ja väiksematel teatevõistlused. Läbida tuli 6 punkti ja igas punktis oli ülesanne lahendada. Ühest punktist teise liikumisel tuli kasutada erinevaid liikumisviise. Täiskasvanud kõndisid  ümber lasteaia ja sammulugeja loendas samme. Kuigi võib arvata, et lasteaiaõpetaja töö on väga liikuv, siiski soovituslik 10 000 sammu päevas, ilma teadliku juurdekõndimiseta ühe tööpäeva jooksul ära ei kõnni.

Kuna sel õppeaastal on õppe- ja kasvatustöö moto ,, Märka kes ja mis on su ümber“, siis ka südamenädalal ei unustatud ära südameheadust. Selleks etendas nädalat korraldav meeskond näidendi   ,,Okkalisest siilist“, mille sõnum oli, et oluline pole välimus vaid sisemine headus.

Lasteaia personal sai südamenädalal mõõdetud ja kaalutud, määrati töötajate kehamassiindeksid – olulised tervisenäitajad.  Kolmapäeva õhtul viis lasteaia saalis treener Ingrid Hamer läbi aeroobkatrenni,  liikumisõpetaja Taavi rääkis kolleegidele  tervislikust toitumisest.

Südamenädala viimasel päeval tehti nädalast kokkuvõte ning maitsti tervistavaid vitamiinijooke. Tänukirjaga tunnustati kõiki rühmi. Kõigile osalejatele jääb selle aasta südamenädalat meenutama vineerist südamekuju, mida on võimalus ise kaunistada.

Täname südamenädala õnnestumise eest  kõiki korraldajaid ja osalejaid!

Nõo lasteaed Krõll vanemõpetaja Kaja Lilla