Koolieelikud AHHAA keskuses

Üheteiskümnendal veebruaril olid ootusärevuses nii „Tõrukeste” kui „Mängukrõllide” rühma koolieelikud. Hommikupoolik möödus tavaliste toimetuste ja tegemiste saatel. Peale lõunasööki ei toimunud aga puhketund, vaid lasteaia ees ootas buss ning siirduti Tartusse AHHAA keskusesse, kus toimus lasteaialastele mõeldud õppeprogramm „Meeled selgeks”. Kuigi mõned lapsed olid eelnevalt teaduskeskuses käinud, oli põnevus suur, seal on ju alati midagi uut avastada.                                                                                                                               

Kohale jõudes jaotati lapsed mitmesse gruppi, kes oma giidi ja saatjate saatel suundusid meeli avastama. Suurt elevust pakkus enda püstihoidmine kaldpõrandal ning peeglilabürindi läbimine. Vahva oli katsuda erinevate loomade nahka ja karva ning ära arvata, kellele need kuuluvad. Samuti sai kompimise teel arvata ära esemeid.

Peale tunni-ajalist ringkäiku suunduti õppeklassi, kus erinevate ülesannetega pandi proovile kõik viis meelt (nägemine, kuulmine, haistmine, maitsmine, kompimine). Tore oli tunda erinevaid maitseid ja lõhnu, või kuulata helisid pimedana ning arvata ära, mida kuulsid. Kuigi osa selgitusi ja sõnu olid laste jaoks veidi raskevõitu, kuulati hoolega ning arutleti kaasa.

Ehkki lõunauni jäi magamata ja tagasiteel bussis kiskus nii mõnigi suu lahti haigutuseks, oli juttu, elevust ja emotsioone hulga. Paljude laste suust kõlas lause: „Tahan sinna koos ema ja isaga tagasi minna.”

Järgmisel päeval hommikuringis väljasõitu meenutades, oli igal lapsel midagi toredat rääkida, osati kasutada ka uusi omandatud sõnu.

Kokkuvõtteks võiks öelda, et antud programm oli huvitav nii väikestele kui suurtele.

Vanemõpetaja Külliki Soo