Lustakas seenepidu Krõllis

Alanud õppeaastat ja saabunud kirevat ning rikkalikku sügist tähistas krõllipere 26. septembril lõbusa seenepeoga. Ürituse õnnestumise nimel pingutasid nii lapsed, töötajad kui lapsevanemad. Peo läbiviijad Tõrukesed ja Mesimummid jagasid kõigile rühmadele ülesanded. Peopäeva hommikul kaunistasid meie maja tublide lapsevanemate meisterdatud värvilised sügiskompositsioonid.

Kell 10 kihas saal nagu suur sipelgapesa. Kogunenud olid sada üks  last, personal, mitmed lapsevanemad. Seenepeo sissejuhatuseks esitasid läbiviijad koos Tõrukeste mudilastega õpetliku ja teadmisterohke näidendi rebase Repsi seenelkäigust. Rebaseema poolt metsa seenele saadetud Reps kohtas oma teel metsapäkapikke, metsamoori ja metsavana, kes jagasid talle õpetussõnu looduse hoidmise kohta. Samuti sai Reps selgeks mitmeid seenesorte. Rebase teekonda aitasid kiirendada toredad võimlemisharjutused, milles said kaasa lüüa ka vaatajad, kuulajad. Retkelt naases reinuvader suure korvitäie kukeseentega. Seni kuni rebaseema nendest pirukaid küpsetas, sai lasteaiapere esineda kuu jooksul õpitud lauludega.

Ja oh üllatust! Eesriide avanedes ilmusid rohkete seenehõrgutistega kaetud lauad. Seal leidus seenepirukaid, -pitsasid, -taskuid, aga ka seenekujulisi torte ja küpsiseid. Kõik peol viibijad said proovida neid suurepäraseid suupisteid. Mõnusat seenepidu jäid nädala lõpuni meenutama kirevad sügisseaded lasteaia fuajees.

Lasteaia õpetajad Külliki Soo, Liia Kirs