Leivapäev Krõlliperes

9. oktoobri hommikul kogunesid äsjaremonditud saali nii väikesed kui suured krõllid. Üle-eestilise leivanädala raames korraldasid Mesimummide ja Tõrukeste rühm lasteaias leivapäeva. Ürituse ettevalmistamisse olid kaasatud kogu maja lapsed, lapsevanemad ja personal. Nimelt jaotati igale rühmale ülesanne, mille käigus tuli valmistada erinevaid leivatooteid. Laste teadmisi leiva jõudmisest meie toidulauale avardas õpetajate poolt esitatud näidend „Kanaema leivake“.

 

 

 

Etenduses sai kinnitust ka vana tõde, et kes ei tööta, see ei söö! Palju rõõmu ja elevust tekitasid lastele ilmekad käpiknukud. Etendus lõppes kanapere peotralliga ja sellele järgnevalt said lapsed pidutseda sügisel õpitud laule ja tantse esitades.

 

 

 

 

Jätkupidu toimus rühmades, kuhu korraldajad olid jaganud erinevaid leivasuupisteid kõigile proovimiseks. Maitsta sai kodus küpsetatud leiba, erinevaid võilevatorte, krõbeleibu ja tikuvõileibu. Kandikud maitsvate suupistetega tühjenesid välgukiirusel. Kaaslaste seltsis süües on ju igal toidul mõnusam mekk. Leivapäeva täiustamiseks olid ka Soolo kohviku kokad üllatanud meid leiva magustoiduga. Täname tublisid lapsevanemaid ja lasteaia kollektiivi, kes valmistasid peoks erinevaid suupisteid leivast.

 Vanemõpetajad Külliki Soo ja Liia Kirs