Head kooliteed!

Head kooliteed !

Alles eile olin väike
lasteaialaps.
Paitasid mind tuul ja päike,
saingi suuremaks.
 
Hakkas koolilapse nimi
mulle passima.
Varsti esmakordselt lähen
kooliklassi ma. 
E.Niit
 
 

Maikuu viimase kolmapäeva lõunatunnil sättisid lasteaia kõige suuremad lapsed end Soolo kohvikusse koolieelikute pidulikule lõunasöögile. Meeleolu oli pidulik ja lapsed põnevil. Lõunasöök maitses eriti hästi ja tort oli asjakohane  – „Head kooliteed!“.

29. mai õhtupoolikul toimus Nõo lasteaias  Mängukrõllide ja 31. mail Põngerjate lõpupidu. Koolieelikud saadeti kooliteele. Tantsiti viimased ühised tantsud ja lauldi laulud.  Põngerjad meenutasid toredaid seiku lasteaiaajast ja Mängukrõllid esitasid oma „Kasvamise loo“. Tore oli kuulata Põngerjate meenutusi ja vaadata Mängukrõllide südantliigutavaid etteasteid. Pidudes oli nii rõõmu kui kurbust ühteaegu. Iga koolieelik sai kaasa lasteaiatunnistuse, meeneraamatu, palju häid sõnu õpetajatelt ja lasteaia direktorilt ning mõndagi veel.

Selle õppeaasta jooksul on kahes rühmas käinud kolmkümmend üks koolieelikut mitmeid ühiseid ettevõtmisi korraldanud, viimane neist Lennundusmuuseumi külastamine Haaslava vallas Tartumaal. Muuseumis uudistasime lennukeid, pidasime pikniku, käisime vaatetornis. Eriti huvitav oli tutvuda lennukitega seestpoolt.  Aasta jooksul on käidud teistelgi põnevatel õppekäikudel: Nõo lihatööstuses, AHHAA keskuses, Mooste jõulumaal, Põllumajandusmuuseumis. Koolieelikud on kohtunud Nõo raamatukogus kirjanik Juhani Püttsepaga ning kutsunud lasteaeda külla   loodusesõbrad ja  Elva Päästekomando. Osalesime Mitteteatrite festivalil Sinilinnu kultuurikeskuses, Tartu linna ja maakonna lasteaedade spordipäeval ning SA VVV lasteaedade ühismatkal. Lisaks on lasteaiapäevi ilmestanud suur hulk ühisüritusi.

Aasta on läinud lennukalt!

Täname kõiki asutusi, kes on meiega õppeaasta jooksul koostööd teinud! Suured tänud kohvikule Soolo koolieelikute piduliku lõunasöögi eest! Täname kõiki lapsevanemaid usalduse eest! Täname õpetajad ja õpetaja abisid, laste hoidmise ja õpetamise eest!

Ja lapsed, kes te olete äsja lasteaiaeast väljakasvanud, kõrget lendu teile kogu Krõllipere poolt!

Kristi Voore
Nõo lasteaed Krõll õppealajuhataja