Eestimaa sünnipäev

Eestimaa sünnipäev.

Üle pika, pika aja sai Eesti Vabariigi sünnipäeval lasteaia saalis kokku kogu lasteaiapere. Kuna lasteaias käib väga palju lapsi ja saal jääb kõikide rühmade jaoks väikeseks, siis eraldi pidasid pidu sõimerühmad ja aiarühmad.

Kõige pisemad said tutvust teha Eesti sümbolitega. Lendasime kui pääsukesed, kasvasime kui rukkililled ja ujusime kui kalad. Meeleoluka muusika saatel keerutasime, palksutasime ja patsutasime. Rõõmu oli küllaga,

Aiarühmade Eesti Vabariigi 105. aastapäeva aktuse teemaks oli ,,Aasta tegijad looduses – 2023.“ Iga rühm sai loosiga tõmmata oma tegija ja pidi siis seda teistele tutvustama. Rühmad valisid tutvustamiseks erinevad viisid. Ettekandele tulid nii isetehtud luuletused, laulud, räppimine, vahenditega esitlus jm. Teadmisi saime lendoravast, aulist, siiast, männist ja kivipuravikust. Esitlused olid nauditavalt lühikesed ja löövad ning isemoodi toredad.

Kuna eestlased on laulurahvas, siis esines ka meil Nõo lasteaed Krõll mudilaskoor. Ettekandele tulnud laste nii kõlavad, uhked ja südamlikud laulud puudutasid meie kõigi hingekeeli.

Viimaks esinesid Nõo lasteaed Krõll tantsurühmad. Iga rühm sai liikuda ja näidata pealtvaatajatele oma selgeksõpitud tantsu.

Pidu näitas kui oluline on tervel lasteaiaperel kokku saada. Emotsioone ja tundeid jagus kuhjaga – heldimust, kananahka ja külmavärinaid ning pühitud pisaraid.

Pidu jääb kauaks meelde.

Mesimummi ja Kallikrõlli rühma õpetajad.