Õpin õues, tervis põues!

Teisipäeval, 4.oktoobril toimus Rõngu Gümnaasiumi staadionil traditsiooniline 6. Tartu maakonna tervist edendavate lasteaedade võrgustiku ohutus ja ennetusalane õuesõppe päev, mille motoks: tean ohte ja oskan aidata!

Nõo lasteaiast sõitsid õuesõppepäevale Mängukrõllide rühm. Ilm oli küll jahe ja vihmane, kuid lustimist jätkus lausa 2 tunniks. Saime kõhu täis, jalad kergeks ja uusi teadmisi. Osalejaid tervitasid laste sõbrad maskotid Bruno, Lotte, Lõvi Leo, Nublu ja kohaliku lasteaia Pihlamari, kes aitasid lastel tegevuspunktide vahel orienteeruda. Tegevused olid koondunud 11 erinevasse punkti. Iga lasteaed tegutses mingi aja ühes, seejärel liiguti edasi järgmisesse punkti.

Erinevad ohuolukordi ning nendes käitumist selgitasid Kavilda Vabatahtlike Pritsimeeste Selts, Keskkonnaamet, Politsei- ja Piirivalveamet, Eesti Punane Rist, Päästeamet, Suukool ja veepäästekoerad. Lastele tehti loodusõpet ja liikumismäng. Tegevused olid õpetlikud, mängulised ja lapsesõbralikult põnevad.


Õuepäeva korraldajaks on Rõngu Lasteaed Pihlakobar, Tartumaa Rahvatervise- ja turvalisuse nõunik Lea Saul ja Tartumaa TEL koordinaator Pilvi Luhaste. Läbiviimist toetas Tartumaa Omavalitsuste Liit.

Aitäh korraldajatele, kellele edaspidi soovime jaksu ja vahvaid ideid.

Mängukrõllide õpetaja Algi